Jablonec – Slavia 0:0 (kon.) | Olomouc – Liberec 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Brno 1:1 (kon.)
Slovácko – Ostrava 2:1 (kon.) | Teplice – Jihlava 0:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
4:2 (2:0)
FC Zlín
Sobota 17.10.2015, 20:15 • Doosan Aréna • Synot liga • 10. kolo

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán a Jakub Vais, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dnešního večera! (22:13:37)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:4.

Je za námi utkání 10. kola Synot ligy, ve kterém dokázal obhájce mistrovského titulu z Plzně porazit nováčka ze Zlína, i když utkání nemělo pro domácí úplně příznivý průběh. Po skvělém prvním poločase nezačali hráči Plzně ideálně a během dvanácti minut inkasovali dvakrát. Vyrovnaný stav ale nakonec nevydržel příliš dlouho, když domácí dvěma bombami k tyči v podání Kovaříka a Hořavy upravili na konečných 4:2.

90+2

90+2
    I Zlínští se dostali ještě k míči, jenže Vaněk jejich postup zastavil, když zachytil nepovedenou přihrávku Železníka.

90+1
    Pokus možná o poslední akci směrem dopředu domácím příliš nevyšel.

90+1
    Viktoria se snaží držet míč na svých kopačkách, nyní i na vlastní polovině.

90
    Ve druhém poločase se budou nastavovat dvě minuty.

90
    Začala poslední minuta řádné hrací doby, kterou započal další nepovedený rohový kop Viktorie.

89
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Tomáš Kučera.

89
    Kopic dokázal projít po levé straně, obhodit obránce a ještě zakončit, i když jeho střela nebyla přesná.

87
    Z rohových kopů to dnes domácím příliš nejde a ani teď nepřišlo nějaké zajímavější zakončení.

86
    Po rychlém přechodu po levém kraji hřiště vybojovali domácí rohový kop.

85
    Viktoria se dostala pod mírný tlak, ale velmi rychle se z něj vymaňuje.

84
    Matúš Kozáčik nyní předvedl něco pro diváky, když se odvážil k hodně riskantní rozehrávce po zemi před dobíhajícím Poznarem, kterého si obhodil a následně mohl rozehrát na Kovaříka.

82
    Pro hosty se nabízela hodně zajímavá možnost na rychlý brejk. Železník vysunul přihrávkou do běhu Jugase, který se pokoušel ještě vylepšit pozici přihrávkou na Poznara, jenže před ním zasáhl Kovařík.

81
    Dnešní utkání sleduje 9877 diváků.

80
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matějov, přichází Robert Bartolomeu.

Jakub Vais

Michal Belšán

Branky: 22. Kopic (Hořava), 33. Ďuriš (pen.), 65. Kovařík, 69. Hořava (Rajtoral) – 50. Železník (pen.), 62. Železník (Matějov)

Karty:   32. Železník (ZLN)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka (C), Kovařík – Hořava (89. Kučera), Hrošovský – Petržela, Kolář (60. Mahmutovič), Kopic – Ďuriš (80. Vaněk).
    Náhradníci: Bolek – Hejda, Limberský, Vaněk, Kučera, Holenda, Mahmutovič.

FC Zlín: Holý – Hubáček, Hájek, Jugas, Pazdera – Koreš (73. V. Vukadinovič), Holík, Živulić, Matějov (80. Bartolomeu) – Železník (C), Poznar.
    Náhradníci: Dostál – Malý, Motal, Bartolomeu, V. Vukadinovič.

Rozhodčí: Lerch – Blažej, Kříž