Děčín – Kobra 5:2 (kon.) | SHK Hodonín – Uh. Hradiště 8:2 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 4:3 (kon.)
Přerov – Šumperk 1:2 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Havířov 1:5 (kon.) | Opava – Uničov 6:1 (kon.)
Nový Jičín – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
HK Opava
6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
HC Uničov
Čtvrtek 28.10.2010, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

Z Opavy se s Vámi loučíme a u příštího onlajnu naviděnou. (20:19:10)

Opava si tak v duelu s posledním celkem druholigové tabulky připisuje důležité tři body. Hosté se sice v sedmé minutě ujali vedení a hlavně v první třetině se prezentovali sympatickým hokejem, v dalším průběhu utkání už však jasně dominoval opavský Slezan a nakonec tak vyhrává 6:1.

60:00

59:53
    Sedmý gól ještě mohl přidat Kocián, avšak kotouč v síti nekončí.

59:45
    Zápas se dohrává před Vybíralem.

58:35
    Opava právě vstřelila branku!
    Definitivní tečku za dnešním utkáním dělá v přesilové hře svým zásahem do černého LUKÁŠ VRÁBEL. Asistence: Tomáš Měch, Tomáš Grofek.

57:57
    Slezan teď hrál více jak minutu v signalizované výhodě bez gólmana. Nakonec vyloučen hostující Dvorčák a domácí hrají přesilovku.

56:53
    Do útočné akce se nakonec dostává Opava. Vše končí střetem opavského Mlýnka s mantinelem. Hra je tak přerušena a za skandování "Míša, Míša" odjíždí Mlýnek s bolestivou grimasou na střídačku.

56:20
    Uničov bojuje o kotouč poblíž opavské svatyně.

55:32
    Hosté přečíslení dva na jednoho ke snížení nevyužili. Skokan našel na druhé tyči Přikryla, ten nechal vyniknout výtečného Iláše.

54:48
    Tvrdá střela Poura rozeřvala mantinel za bránou.

54:32
    Kukol na modré čáře nezachytil přihrávku, Slezan musí opustit pásmo.

54:15
    Hra se přestěhovala na protější stranu. Vhazuje se před Vybíralem.

53:45
    Šance na druhé straně končí skandováním jména domácího gólmana. V praxi to znamená jediné, David Iláš předvedl další se svých skvělých zákroků.

52:51
    Kocián dostal pas před odkrytou část branky, avšak jindy nekompromisní střelec nyní selhal.

52:40
    Opava vyhrála vhazování a žene se dopředu ...

52:38
    Polok vykázán na buly, místo něj jde na vhazování Pavelek.

52:38
    Teď už byl Zúbek mnohem nebezpečnější. Jeho blafák šel však těsně mimo domácí bránu.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 7. Mlýnek, 22. Vrábel (Polok), 29. Mlýnek (Tichý), 38. Kocián (Pavelek), 50. Tichý (Měch, Wolf), 59. Vrábel (Měch, Grofek ) - 7. Skokan (Zúbek, Trojan)

HK Opava: Iláš (Plánovský) - Kukol, Tichý, Vrábel, Tůma, Schreier - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek (C), Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf, Vlašánek.
    HC Uničov: Koloušek (Vybíral) - Pour, Hodulák, Přikryl, Skokan, Zúbek, Hromádka, Trojan, Diviš (C), Frieb, Handl, Drábek, Řezáč, Anděl, Rak, Dvorčák, Brveník, Šnejdar.