Chomutov – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 3:5 (kon.) | Jihlava – Beroun 4:0 (kon.)
Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Tábor 3:1 (kon.) | Písek – Třebíč 0:1 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:3 (kon.) | Chrudim – Litoměřice 3:2 (kon.)
HC Chrudim
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 15.09.2010, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • 1. liga (ČR)

V závěrečné třetině se domácí celek ocitl v nepochopitelné letargii a po snížení Slížka v přesilové hře se začal třást o výsledek. Naopak hostům narostla křídla a v další přesilové hře vyrovnal Vobořil. Spasiteli Orlic se stala dvojice Zdráhal - Semorád, která zajistila vítěznou branku. V napínavém zápase se tedy nakonec radují domácí, kteří porazili HC Stadion Litoměřice 3:2.

60:00

59:50
    Další nebezpečná střela končí nad Svobodovou brankou.

59:47
    Domácí znovu v oslabení a při power-play to bude 4/6. Na trestnou lavici odjíždí Jan Zdráhal poté, co sevřel rukavicí kotouč a vyhodil na střídačku.

59:37
    Kotouče sviští brankovištěm, nepříjemné chvilky pro domácí.

59:25
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu. Vhazování po levé straně domácí klece se opakuje.

59:13
    Po mele před Svobodou se vhazuje v útočném pásmu Litoměřic.

59:06
    Litoměřice hrají power-play, Volke míří na střídačku.

58:30
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Zmýlená do třetice neplatí. Chrudimským spasitelem se stává asistující Zdráhal, který vzal zodpovědnost na svá bedra a po levém křídle prokličkoval vším co mu stálo v cestě. Adresovanou přihrávku do brankoviště pak nekompromisně proměnil JAN SEMORÁD. Asistence: Jan Zdráhal

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a vypadá to, že hned v prvním utkání budeme svědky prodloužení.

57:32
    Hráči Stadionu si dobře čekají na útoky domácího mužstva, které to má s kombinací čím dál složitější.

56:41
    Další nemohoucnost v obranném pásmu zachránila chyba útočícího obránce u mantinelu, který propustil kotouč do středního pásma.

55:53
    Už poněkolikáté se hosté po jednoduché přihrávce křížem středního pásma ocitají tváří v tvář Svobodovi. Tentokrát, střelcem na terč jménem Svoboda, Střítezský.

55:16

55:03
    Přeučil pálí mimo.

54:12
    Domácí polevili ve své pozornosti a vedoucí branku měl na své hokejce znovu Šinágl, kterého tentokrát v úniku Svoboda vychytal.

53:48
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hloupý kdo dává, chytrý kdo bere. Tohle pořekadlo asi znají Litoměřice velmi dobře. Na dvakrát se dělovkou z kruhů prosazuje MILAN VOBOŘIL a vyrovnává skóre. Bez asistence.

53:32
    Obětavý pád Toužimského zabránil jisté brance!

53:16
    Ze dvou podobných zákroků si teď rozhodčí vybrali ten druhý na straně domácího celku, který se rázem ocitá ve třech. Na lavici trestů usedá Jan Šeda.

52:52
    A Chrudimským bude pořádně horko. Za hákování vyloučen Robert Krejnus. Přesilová hra hostí 5/4.

Dany

Petr Vtípil

Branky a nahrávky: 6. Král (Jaroměřský, Toužimský), 20. Luštinec (Kaut, Svoboda), 59. Semorád (Zdráhal) - 52. Slížek (Macek), 54. Vobořil

HC Chrudim: Svoboda (Landsman) - Toužimský, Jaroměřský, Kobela, Zdráhal, Zukal, Krejnus, Havlík - Fořt, Král, Žák - Kapec, Semorád, Šeda - Luštinec, Kaut, Goiš - Klejna, Kousal, Martinec
    HC Stadion Litoměřice: Volke (Sklíba) - Evan, Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Kolbaba, Brož, Martinka - Tvrzník, Šinágl, Hašek - Horčička, Slížek, Heinisch - Novák, Kříž, Kloz - Přeučil, Hlusička, Doležal

Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Dřínovský