Sparta – Kladno 5:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 5:4 (kon.) | Třinec – Pardubice 1:3 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 4:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Zlín – Slavia 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:4 (2:3, 2:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 19.09.2010, 17:00 • Budvar Aréna • Tipsport extraliga

Z přestřelky nakonec vzešli vítězně domácí hokejisté a připisují si první tři body v sezóně. Po brankově bohatých prvních dvou třetinách padl ve třetí jediný gól, který ale rozhodl o osudu celého střetnutí. Jiří Šimánek zametl puk do sítě a vystřelil barvám HC MOUNTFIELD bodový zisk. Plzeňští se poté snažili o srovnání, ale na dobře forčekující útočníky a organizovanou obranu domácích recept nenašli. Skóre tak již zůstalo 5:4. Z Českých Budějovic se s přáním krásného zbytku neděle loučí Michal Špírek.

Nejlepčí hráči utkání: Milan Gulaš (CEB), Martin Straka (PLZ).

60:00

59:47
    A Šimánek netrefuje od modré prázdnou klec!

59:40
    Jihočeši vyážejí puk...

59:11
    Salfický na střídačce!

59:02
    Tak jsem asi podcenil rychlost Salfického, ten se vrací do brány, nejspíše šlo jen o závadu ve výstroji.

59:02
    58 sekund před koncem zastavil plzeňské snažení ofsajd, HC Plzeň 1929 si bere oddechový čas.

58:54
    Puk za Přikrylem...

58:04
    Střelu Slaneyho zpacifikoval Kovář, buly po jeho levici. Zajímavý manévr na strně hostů, do brány se staví Přikryl. Snad proto, že dobruslí rychleji na střídačku při odvolání brankáře...

58:00
    Do konce třetího dějství zbývají dvě minuty...

57:26
    Teď měl ovšem práci Salfický, který zastavil protiútok domácích včasným vyjetím.

57:16
    5082 diváků sleduje další buly před Kovářem po sporném zakázaném uvolnění.

57:09
    Kovář znovu pokryl puk a rozhodčí vhodí puk v jeho blízkosti.

56:55
    Teď se ale dostal ke střele Dvořák po převzetí kotouče od Vlasáka. Kovář puk vyrazil.

56:00
    Plzeň hraje s pukem na hokejkách, ale zatím jí to není nic platné, HC MOUNTFIELD své obranné pásmo hájí bezchybně.

55:00
    Pět minut do vypršení doby určené pro třetí třetiny. Domácí dobře forčekují a hosté v čele se Strakou, který teď z ledu skoro nesleze, nemohou vyzrát na organizované Jihočechy.

54:50
    Tečovanou, nepříjemnou střelu Straky Kovář zachytil a po poslední reklamní pauze se bude vhazovat po levici domácího brankáře.

53:52
    Pět na pět.

53:27
    Teď už ale Plzeňstí zahrozili, Langfeld Jakuba Kováře nepřekonal. Stadionem zní hromové "Kuba, Kuba!, " že by z toho měl Fidel Castro radost...

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 12. Pšurný (Vydarený), 19. Květoň (Langhammer, Gulaš), 27. Martynek (Kašpařík, Pletka), 31. Pletka (Šulc, Novák J.), 52. Šimánek (Kuchejda, Mikeska) - 3. Lammers (Straka, Vlasák), 5. Lammers (Straka, Hanzlík), 15. Kovář (Vlasák, Modrý), 40. Vlasák (Straka, Modrý )

Banes Motor České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Langhammer, Květoň - Mertl, Kašpařík, Podlešák - Pšurný, Martynek, Pletka - Červený.
    HC Škoda Plzeň: Přikryl (31. Salfický) - Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo, Hucl - Lammers, Straka, Vlasák - Langfeld, Kovář, Johnson - Stránský, Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, Heřman - Petruška.

Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Rozlílek.