Vítkovice – Liberec 3:2 (po s.n.) | Plzeň – Sparta 4:3 (po s.n.) | Kladno – Zlín 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:3 (kon.)

Mountfield právě vstřelil branku!
    JIŘÍ ŠIMÁNEK trefuje prázdnou bránu a pečetí tak konečné vítězství Budějovic.

59:35
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

59:09
    Vhazování před Kovářem. Šest slávistů je v útočném pásmu.

58:06
    Michal Vondrka mohl vyrovnat, s jeho štiplavou střelou od kruhů měl Kovář viditelné problémy. Nakonec kotouč přikryl.

56:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak se domácí přece dočkali. Po vhazování se dostal ke střele Vašíček od modré a těsně před Kovářem střelu tečoval do brány DANIEL BRANDA. Asistence: Vašíček, Vondrka

54:18
    Kuchlejda oslabil svůj tým na dvě minuty za podražení. Asi poslední šanci pro Slavii na korekci skóre.

53:32
    Jihočeši si zatím v přesilových hrách moc šancí nevypracovali. Opakem není ani tato přesilová hra. Domácí dobře napadají rozehrávku a nedávají tak moc prostoru ke střelám.

52:14
    Jiří Vašíček neudržel svojí hůl v klidu a posedí si na dvě minuty za podražení.

51:08
    Miroslav Holec nahazoval do pásma, Kovář střelu raději přikryl, následovat bude vhazování v pásmu Českých Budějovic.

49:55
    Martynek vystihl rozehrávku sešívaných a Budějovice se tak dostaly do přečíslení na jehož konci se ocitl Kašpařík zcela sám před Slipčenkem. Ani červenobílý strážce branky tentokrát nezaváhal a střelu chytil.

49:12
    Budějovice nikam nespěchaly v přesilové hře, kontrolují výsledek.

47:34
    Vašíček vyslal od modré tvrdý projektil na Kováře. Pravý beton vystřelil včas a skóre v O2 areně zůstává stále stejné.

47:18
    Petr Jelínek se na to už nemohl dívat a pomohl si faulem, bohužel to neušlo hlavnímu sudímu a ten ho posílá na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

46:55
    Martin Podlešák dorážel kotouč nad ležícího Slipčenka, ale štěstí mu nepřálo a jeho střela jen lehce minula pravou tyč.

45:25
    Martin Gulaš pronikl mezi dvěma obránci až před Slipčenka, ale ani domácí brankář se nenechal zahanbit a vytasil se bravurním zákrokem.

43:53
    Jaškin se chytil do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sešívaným se zatím nedaří najít recept na obranu Budějovic. Naopak Mauntfield hraje hru, kterou potřebuje.

41:46
    Kovář raději přikryl kotouč před najíždějícím Sklenářem. Vhazovat se bude po jeho pravici.

41:25
    Hraje se převážně ve středním pásmu, oba celky se přetahují o kotouč.

40:43
    Michal Vondrka chtěl překvapit Kováře střelou hned po vhazování. Českobudějovický brankář je dnes ve skvělé formě a s jeho střelou si poradil.

Tomáš Svoboda

Branky a nahrávky: 57. Branda (Vašíček, Vondrka) - 10. Mikeska (Vydarený, Snopek), 32. Pšurný (Vydarený, Podlešák), 60. Šimánek (Kašpařík)

HC Slavia Praha: Kopřiva (od 18:34 Slipčenko) - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Roth, Špelda, Vašíček, Žižka - Branda, Endál, Holec, Jaškin, Jelínek, Krenželok, Micka, Růžička, Sklenář, Svoboda, Štefanka, Tomica, Vondrka
    Banes Motor České Budějovice: Kovář - Melichar, Novák, Ptáček, Snopek, Šulc, Tůma, Vydarený - Červený, Gulaš, Kašpařík, Kuchejda, Květoň, Langhammer, Mertl, Mikeska, Pletka, Podlešák, Pšurný, Šimánek

Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Jelínek