Plzeň – Litvínov 6:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 0:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 0:7 (kon.)
Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Kladno – Motor ČB 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 26.09.2010, 17:00 • Hala Rondo Brno, kapacita 7 200 diváků • Tipsport extraliga

A je po zápasu. Myslím, že výsledek hovoří za vše. Ani není moc co popisovat. Snad jen napíši, že Karlovy Vary využily pětkrát početní výhodu a jednou se trefily v oslabení. To je ode mne vše. Přeji vám hezký zbytek dne. (19:31:53)

Zákroky brankářů v poslední části: Jiří Trvaj 4, Lukáš Mensator 7.

Nejlepšími hráči se stali Petr Hubáček a David Hruška.

60:00

59:53
    Už se dohrává.

59:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Znova je to v přesilové hře. Asi tím nikoho nepřekvapíme. DAVID HRUŠKA od modré trefuje brankáře Komety mezi nohy. Asistence: Petr Sailer, Lukáš Mensator.

59:17
    Přes stojící diváky nyní ani nevidíme pořádně na ledovou plochu.

58:42
    Hosté jsou kompletní.

58:29
    Vyloučení pokračují. Ondřej Veselý (KOM) dostává dvě minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.

58:04
    Stehlík na modré čáře trefil jen Kumstáta, od něhož se puk odrazil do středního pásma.

57:27
    Hosté jsou ve čtyřech.

57:07
    Jaká změna oproti přesilovým hrám hostů. Domácí se zatím nedostali ke střele.

56:41
    Kometa musí začít ze středního pásma. Už je u Mensatora.

56:41
    A bude tu i dvojnásobná početní výhoda pro Kometu. Martin Zaťovič je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

56:19
    Bičánek pálil od modré čáry, Mensator puk pustil za sebe, kde jej na brankové čáře minul Huml!

55:55
    Dnešnímu debaklu v hale Rondo přihlíží 7200 diváků.

55:27
    Rozhodčí Turčan vylučuje na dvě minuty Karola Slobodu. Domácí fandy si na svoji stranu přesto už asi neodstane.

54:50
    Hra již nemá tempo jako ze začátku. O výsledku je rozhodnuto a do šancí se tak hráči dostanou jen při ojedinělých útocích.

54:24
    Poté co se Richter vrátil z trestné lavice, zapojil se do útoku. Jeho padáček byl však Mensatora doslova zákuskem.

53:35
    V pokračující početní výhodě domácí vyhazují až k Mensatorovi. Diváci se ironicky baví. Zlobí se na rozhodčího.

53:01
    Oddechový čas pro domácí.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 25. Hruška D. (Sailer, Pecha), 29. Skuhravý (Kumstát), 30. Nosek (Gřegořek, Kumstát), 42. Pech (Hruška), 49. Gřegořek (Skuhravý), 54. Skuhravý (Hruška D., Nosek), 60. Hruška D. (Sailer, Mensator)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Houdek, Richter - Mojžíš, Stehlík - Protivný, Malec - Zubíček, Bičánek - Balej, Brabenec (C), Veselý - Procházka, Hubáček, Svoboda Jaroslav - Huml, Kvapil, Svoboda Jakub - Hruška Radim, Pospíšil, Erat

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Nosek, Čutta - Sloboda, Gřegořek - Kokko, Parýzek - Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý (C), Zaťovič - Hřebejk, Pech, Sailer - Hruška David, Dej, Košťál - Saarinen, Melenovský, Skladaný

Rozhodčí: Turčan, Hodek - Bejček, Charvát