Slavia – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:2 (po pr.) | Třinec – Motor ČB 4:3 (po s.n.)
Zlín – Litvínov 7:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 3:4 (kon.)

Třinec právě vstřelil branku!
    Rozdílový gól dal z nájezdové parádičky BRYAN McGREGOR, jeho gól tak spolu se spoluhráčovými zásahy rozhodly o držiteli druhého bonusového bodu. Oceláři vítězí 4:3 po nájezdech.

Gól z nájezdu dal i třetí Ocelář - David Květoň upravil na 3:1, máme rozhodnuto!

Druhý Jihočech Milan Gulaš mířil vedle - stále 2:1.

Hostující Mikeska s Ptáčkem však mocně protestují. Rozhodčí se však zviklat nenechali. Stav tedy 2:1.

Druhý Třinečák Bryan McGregor - udělal to nádherně, zakončoval do prázdné branky - 2:1.

Václav Pletka prvním nájezdníkem z jihu Čech. Rovněž úspěšný - 1:1.

Začínají Oceláři. Martin Růžička Kováře prostřelil - 1:0.

Prodloužení rozuzlení dnešního zápasu nepřineslo, přestože domácí na konci měli téměř minutu výhody proti třem. Naopak v této herní situaci mohli inkasovat, ujel jim totiž Mikeska. Gól ale nepadl, stav je tedy stále 3:3 a rozhodnou nám nájezdy.

Zásahy brankářů v prodloužení: Kovář 3 - Hamerlík 1. Střely po prodloužení: Třinec 39 - Č. Budějovice 31.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Domácí tak dlouho kombinovali, až vyrobili dvě obrovské hrubky, po kterých se dostal Mikeska do samostatného úniku. Třinec může děkovat Hamerlíkovi, ten je momentálně drží nad vodou.

64:24
    Hosté se první akci Třince ubránili. Vhazování ve středním pásmu.

64:05
    Pavel Marek si vybírá oddechový čas.

64:05
    Vyloučen obránce Mountfieldu René Vydarený za držení protihráče.

63:55
    Polanský udělal za brankou pořádný vítr, hosté byli blízko inkasovaní branky. Nakonec z toho budou "jen" dvě minuty.

63:28
    Výborný puk dostal na pravý kruh Hrabal, Kovář ale opět perfektně lapí.

62:10
    Dobrou pozici na vstřelení gólu měl Zagrapan, nechal ale vyniknout Kovářův beton.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, Růžička), 51. Zagrapan (Seman, Růžička), 65. McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Hrabal, Vágner - Růžička, Zagrapan, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský
    Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Podlešák, Mertl, R. Pšurný

Rozhodčí: Husička, Blecha - Bejček, Charvát