Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:0 (kon.) | Zlín – Kladno 3:0 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 1:7 (kon.) | Plzeň – Sparta 2:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 18.01.2011, 17:00Tipsport extraliga

Utkání prvního z posledním tedy končí. Oceláři potvrdili papírové předpoklady a pomocí čtyřbrankového náskoku z první třetiny rozhodli o přináležnosti tří bodů. Zásahy brankářů ve třetí třetině: Hamerlík 9 - Valent 9. (19:20:12)

60:00

59:56
    Na trestnou lavici se tedy poroučí Boris Žabka, který si odsedí dvě minuty za podražení.

59:50
    Rozhodčí signalizuje výhodu třineckých, na stav zápasu to zřejmě nebude mít vliv.

59:15
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali domácí Peterek s Adamským! Druhý jmenovaný po ideálním pasu Peterka jen vyprášil betony brankáře Valenta!

58:29
    Václav Varaďa zastaven v ofsajdu.

57:54
    Hodně dlouho nebylo o čem psát, až teď stojí za zmínku rána Lojka. Třinecký obránce si puk dlouho chystal, takže se Valent dokázal přemístit včas. Navíc Martin Lojek přestřelil.

55:38
    Boleslav dlouho držela pásmo, ale kvůli moc statickému pohybu se nedostala vůbec ke střele. Naopak hrozil Třinec. Rychlý brejk táhl Růžička, ale v klíčovém momentu mu chyběly síly.

54:23
    Hudec razantně vyhazuje.

53:57
    Zíbova hůl v obličeji Davida Vrbaty. Boleslav si zahraje ještě jednu přesilovku.

52:56
    Polanský bojoval za brankou aby mohl odcentrovat do brankoviště. Růžička jeho akci nerozuměl.

Dnešní utkání sleduje 2 786 diváků. To je téměř padesátiprocentní pokles oproti minulým utkáním v Třinci.

51:52
    Postavení mimo hru na straně Mladé Boleslavi.

51:26
    Další závar před Valentem vytvořil Vojtěch Polák a Václav Varaďa. Ani jeden nedokázal dotlačit puk přes jeho položený beton!

50:40
    Valent ukryl i nahození McGregora. Boleslav tak má prostor ke sklidnění. Byla teď pod hodně silným tlakem.

49:41
    Přesilovku domácích ukončil hodně nepovedenou ránou Martin Adamský. Třinec nicméně stále nastěhovaný před Valentem.

49:00
    Semanovi na modré utíká kotouč. Oceláři tak ztrácejí pásmo a s ním i obrovský tlak.

48:20
    Valent fantastick vychytal tygřím skokem Polanského! Další zlatá helma dnešního večera! Dorážet pak mohl do prázdné brány Růžička, ale trefil jen svého spoluhráče!

47:42
    Puk ale hned z vhazování míří k Hamerlíkovi.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 1. Květoň (Seman), 7. Růžička (Polanský), 8. Polák (Seman, Bonk), 12. Peterek, 40. Peterek (Hudec) - 38. Tvrdík (Bahenský), 44. Hyka (Hay, Gajovský)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Štach, Krajíček, Vágner, Hrabal - Květoň, Polanský, Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Orsava, Hrňa.
    BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Mikuš, Žabka, Loskot - Mikulík, Divíšek, Plodek - Bahenský, Štefanka, Tvrdík - Boháč, Vrbata, Nouza - Hyka, Gajovský, Matějovský

Rozhodčí: Minář, Mikula - Prchal, Kis