Slovensko – Německo 2:1 (po pr.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.) | Švýcarsko – Finsko 0:4 (kon.)
Kanada – Česko 7:2 (kon.)
Slovensko
2:1 (0:0,1:1, 0:0 - 1:0)
Německo
Úterý 28.12.2010, 01:00Mistrovství světa do 20 let

Slováci to dokázali! Nebylo to rozhodně utkání pro slabé povahy, ale kapitán Richard Pánik se ukázal jako muž na správném místě! Jeden gól dal a v prodloužení nádhernou přihrávkou našel Hrivíka, který rozhodl. Pokud Švýcaři nezískají body proti Finsku či USA, stačí Slovensku porazit k postupu do čtvrtfinále Švýcarsko. Z HSBC Areny vám přejeme dobrou noc! (05:27:47)

63:39

63:39
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci to nakonec přece jen dokázali. Po krásné přihrávce z rohu kluziště před branku dorazil puk do odkryté branky MAREK HRIVÍK. Asistence: Richard Pánik, Andrej Kudrna.

62:40
    Marinčinovi chyběly centimetry, Gebauer koncem výstroje vyrazil. Preisinger potom pálil těsně vedle.

62:03
    Plachta přímo z buly vyhodil přes všechny čáry.

41:58
    Přesilovka pro Slovensko! Za podražení jde na trestnou Thomas Brandl. Německo si bere oddechový čas.

41:43
    Na druhé straně pálil zprava Hauner, Riečický chytá

41:30
    Hraško tvrdě vypálil od modré, perfektní zákrok Grubauera, dorážka šla těsně vedle.

61:16
    Jurčo se probil před Grubauera, ale puk za něj dostat nedokázal.

60:56
    Bittner předvedl dobrý obranný zákrok proti Pánikovi, do útoku jdou Němci.

60:01

60:00

Zápas sleduje přibližně 5 tisíc diváků. Nyní čekají na prodloužení. Týmy jsou sroceny kolem střídaček, za půl minuty začne prodloužení.

59:50
    Poslední akci normální hrací doby předvedli Němci, ale nic z toho nebylo. Nyní pět minut prodloužení a pokud se nerozhodne, přijdou na řadu nájezdy.

59:28
    Německý ofsajd.

58:58
    Plachta v obrovské šanci! Trefil rameno Riečického, puk se odrazil před slovenského gólmana a Slováci puk odpálili.

58:32
    Hofflin z pravé strany trefil Riečického hruď.

58:01
    Hufner se individuálně snažil prosadit proti slovenské obraně. Předvedl zajím,avé kličky, ale Slováci ho nakonec ke střele nepustili.

57:06
    Abeltshauser předvedl dobrý obranný zákrok a Němci se ubránili.

56:28
    Sisovksý v šanci, Grubauer vyráží, Němci vyhazují.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 21. Pánik (A. Jánošík, Preisinger), 64. Hrivík (Pánik, Kudrna) - 37. hauner (Rieder)

Slovensko: Riečický (Hollý) - A. Jánošík, Marinčin, Kozák, Trška, Hraško, Jaborník, Čerešňák - Majdan, Jurčo, Kudrna - Jokel, A. Šťastný, Vandas - Hrivík, Pánik, Preisinger - Sisovský, Šimčák, Bortnák - Matoušek.

Německo: Grubauer (Treutle) - Abeltshauser, Woidtke, Bittner, Mapes, Lindlbauer, Hufner, Orendorz - Kühnhackl, Rieder, Braun - Hsuner, Brandl, Ohmann - Noebels, Hofflin, Keil - El-Sayed, Plachta, Mochel.

Rozhodčí: Claesson, Kadyrov - Bláha, Winge