Olomouc – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:2 (kon.)
Motor ČB – Opava 5:1 (kon.) | Zlín – Sparta 2:1 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 2:5 (kon.)
Třinec – Slavia 6:7 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 8:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Sobota 26.02.2011, 19:30 • ČEZ Aréna Plzeň • Generali play off Tipsport extraligy

Děkujeme vám za pozornost a budeme se těšit zítra v 18.10, kdy série pokračuje 4. zápasem v plzeňské ČEZ aréně. (22:16:39)

Zápas domácí v podstatě rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Litvínov se nedokázal vrátit do zápasu ani v dlouhé dvojnásobné přesilovce a domácí si již vítězství ujít nenechali.

V poslední třetině už žádný hezký hokej k vidění nebyl, hra se změnila v sérii šarvátek. Ani jeden z týmů už gól nepřidal, dohrávalo se spíše z povinnosti.

60:00

59:39
    Volke dostává 10 minut za nesportovní chování.

59:39
    Vhazuje se po Volkeho pravici.

59:26
    Do brejku ujeli Dresler s Lammersem a Johnsonem, plzeňský bek ale nedokázal dobře hrát a Johnson před odkrytou brankou promáchl.

58:20
    St. Pierre zastavil tělem pronikajícího Černého, domácí nehodlají hostům povolit ani čestný zásah.

57:55
    Slaney se snažil na modré uvolnit Lammerse, ten ale puk zpracovával za bruslemi a akci se tak zastavila. Následně se do sebe pustili Lammers s Jarešem a jsou oba vyloučeni.

56:35
    Litvínov vyhazuje, přesilovka domácí posloužila spíše k odpočtu dalších dvou minut do konce zápasu.

55:23
    Plzeň hraje přesilovku, ale hráči se více perou než kombinují.

54:47
    A je tu další strkanice, a opět je v jejím středu kapitán hostů Vopat. Na trestnou ale míří za krosček Skuhrovec.

54:03
    Hra se do značné míry vinou nepřesných sudích změnila v sérii osobních šarvátek.

53:28
    Litvínov vyhodil puk mimo hrací plochu. Podle rozhodčích s tečí plzeňských, s čímž ale domácí hráči vehementně nesouhlasí.

53:11
    V rohu za litvínovskou brankou se strhla další potyčka, spravedlnost vzal do vlastních rukou Vlasák, kterého předtím masíroval Gula.

52:29
    Jánský a Hanzlík dostávají po dvou minutách za následnou potyčku.

52:29
    Vopat vyškubl Rachůnkovi v šanci hokejku a opět oslabuje svůj tým.

52:09
    Z ledu se těžce zvedá Jánský, který se pokoušel individuálně projít, ale byl domácími zastaven.

51:03
    Hra zcela ztratila spád, zápas se už jenom dohrává.

Vladimír Jícha

Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák, Jeřábek), 14. Vostřák (Vlasák, Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák)

HC Škoda Plzeň: Horčička (Salfický) - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Benák, Frolo, Modrý - Plášek, Lammers, Johnson, Vostřák, Vlasák, Slaney, Straka, Petruška, Kovář, Rachůnek T., Dvořák, Stránský, Heřman M.
    HC VERVA Litvínov: Volke (Hübl J.) - Martinka, Stříteský, Švarný, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Jenáček, Trávníček, Vopat, Lukeš, Gerhát, Rindoš, Černý, Heinisch, Hübl V., Kubinčák, Majdan, Jánský, Maxa

Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar