Omsk – Magnitogorsk 0:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
HC Slavia Praha
Pondělí 21.03.2011, 17:00 • Werk aréna, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy

Je za námi konec utkání, které jednoznačne ukázalo sílu Slavie a potvrdilo, že žádná série nemá favorita. Oceláři vedli již 4:0, ale výpadkem ve třetí třetině dovolili Slavii neskutečné drama. Pohodu nakonec Ocelářům vystřelil dvě minuty před koncem David Květoň. Z Třince se s vámi pro dnešek loučíme a těšíme se na vás zase zítra, kdy Oceláři hostí Slavii tentokráte v 18:10. Do té doby napočtenou! (19:51:53)

60:00

59:49
    Po dalších icingu domácích ještě jedno buly před Hamerlíkem.

59:43
    Bonkovi ani Růžičkovi se nepodařilo vyhodit, těžit z toho mohl Třetina. Zkusil zasunout puk za Hamerlíkův beton, domácí gólman jeho pokus vykryl.

59:29
    Nepřesná rozehrávka domácích znamená icing, hostům se ale rapidně krátí čas.

59:20
    Ladislav Kohn jen prodloužil puk do střední třetiny a šel střídat, o vítězi zápasu je rozhodnuto.

58:40
    Domácí přišli ve středním pásmu o puk, hosté se ještě snaží o korekci stavu.

58:21
    Třinec právě vstřelil branku!
    Obrovský kámen ze srdce Ocelářů sestřelil nechytatelnou ránou DAVID KVĚTOŇ. Třinecký štírek si sjel na pravý kruh, odkud puk nasměroval přesně do vzdálenějšího růžku! Asistence: Vojtěch Polák, Jiří Polanský.

58:03
    Jeho ránu nakonec mezi betony Kopřivy srazil Hrabal. Hostující brankář ale chraníče srazil k sobě včas.

57:50
    Třinec je kompletní a Bonk veze puk do třetiny.

57:20
    Ona ani tak uklidňující být nemusela. Jelínek se totiž z úhlu tlačil před bránu, Hamerlík si prostor u tyče pokryl.

57:13
    Uklidnění pro domácí. Werk aréne stichla pod obrovským tlakem Slavie, který nebyl zakončen střelbou, a když se Krajíček dostal k půku, diváci zajásali. Krenželok ho totiž podrazil a Oceláři si zahrají za půl minuty uklidňující přesilovku.

56:33
    Třinec znovu vyhazuje.

56:14
    Peterek se v rohu dobře zorientoval a napálil puk do bezpečí.

55:57
    Kadlec ránou zvýšil tep celé hale. Hamerlík ránu vykopl.

55:45
    Slavia může srovnat. Bonk dostává dvě minuty za napadení. Třinci začínají krušné chvilky.

55:45
    Velké závary na obou stranách. Nejprve dorážel Micka, pak pálil na druhé straně nepřesně Růžička. Oba týmy byly blízko ke gólu!

54:59
    Vondrka se srazil s jedním z Ocelářů a úplně mimo hru zůstal ležet na zemi. Na střídačku odjíždí v doprovodu a za podpěry týmového lékaře.

54:47
    Zíb vyrazil jako jediný čerstvý do útoku, ale v souboji s obránce padl k zemi. Oceláři se marně dožadují faulu. Srážka to byla totiž nezaviněná.

54:23
    Adamský v další ložence. Po akci na jeden dotek mu mezi kruhy nabil znovu Kohn. Martin Adamský ale tentokráte trefil jen dobře vyjetého Kopřivu!

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 4. Bonk (Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. Růžička (Seman), 59. Květoň (Polák, Polanský.) - 45. Vašíček (Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček - Hrabal, Peterek, Bonk, Kohn, Polanský, Polák, Růžička, Orsava, Varaďa, McGeregor, Květoň, Adamský, Hrňa, Zagrapan

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - ŽiŽka, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Krejčík, Kolařík - Čermák, Holec, Svoboda, Vondrka, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Micka, Doležal, Endál, Třetina, Sklenář, Tomica

Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - barvíř, Blümel

Diváci: 5200 (Vyprodáno)