Kuopio – Kärpät 3:4 (po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
HC Škoda Plzeň
Středa 31.08.2011, 17:30 • Eden • European Trophy

Střely ve třetí třetině 10:7. To je poslední údaj z pražského EDENU, hezký večer! (19:48:58)

Viděli jsme zajímavé utkání plné ostrých hitů a krásných hokejových momentů. Slavia opět doplatila na žalostnou koncovku. Hosté předvedli kompaktní výkon. Herně se velice dařilo zejména ex-sparťanské trojce Hlinka, Kratěna, Mrňa.

Hvězdy utkání sestupně: Tomáš Svoboda, Martin Straka, Petr Kadlec

60:00

59:16
    Jakub Krejčík vyrovnal síly na ledě. Dvě minuty za držení hole.

58:49
    To je neuvěřitelné. Slávisté pálí jednu šanci za druhou. Svoboda trefil tyč, po něm netrefil prázdnou branku Roth, poté Kadlec od modré narazil na betony plzeňského gólmana, který puk vyrazil opět před Rotha. A jak to dopadlo? Zazvonila další tyč.

57:52
    Nicolas Johnson to přehnal s agresivitou při napadání a ostře sestřelil slávistického hráče. 2 minuty za krosček plus 10 za nesportovní chování.

57:38
    Hlinka s Kratěnou opět zatápí domácí obraně. Nedokázali se však dostat ke kloudné střele.

55:48
    Slavia neskládá zbraně. Jakub Sklenář vyslal utajenou střelu přes obránce. Svoboda však chytá.

55:13
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A hned první protiútok hosté využívají. ONDŘEJ KRATĚNA se řítil sám na Kopřivu, který ho napoprvé vychytal, ale na dorážku už byl krátký. Asistence: Jaroslav Hlinka.

55:00
    Plzeň se stáhla na svoji půlku a čeká na protiútoky.

53:31
    Hosté obrací skóre na svoji stranu. Slavia propadla a akci dva na jednoho využil PAVEL MRŇA. Asistence: Jaroslav Hlinka, Ondřej Kratěna.

52:58
    Západočeši využívají přesilovku. PETR SÝKORA si připisuje druhou branku a opět po nechytatelné střele v početní výhodě. Asistence: Martin Straka, Tomáš Vlasák.

52:20
    Vlasák pálil z pravého kruhu těsně mimo. Kopřiva by se nestačil přesunout.

51:38
    Jiří Vašíček teď zatáhl za záchranou brzdu - 2 minuty za hákování. Plzeň se tak může vymanit ze slávistického tlaku.

51:21
    Jan Kovář nevyzrál v akci jeden na jednoho na Kolaříka a jen slabě vystřelil kolem jeho nohou. Kopřiva s touto střelou neměl problémy.

49:20
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení. První gól TOMÁŠE KŮRKY před domácím publikem. Kůrka tečoval prudkou střelu Kadlece od modré. Asistence: Petr Kadlec, Tomáš Svoboda

48:40
    Jiří Hanzlík si nevybíravě vyšlápl na Poletína dostává dvě minuty za vysokou hůl.

46:58
    Tomica si vytáhl Svobodu z branky, ale nedokázal puk zvednou přes jeho betony. Poté přihrál ještě lépe postavenému Růžičkovi, který však v odkryté brance trefil pouze vyrážečku ležícího Svobody.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 22. Kadlec (Vašíček, Kůrka), 41. Růžička (Kadlec, Krejčík), 50. Kůrka (Kadlec, Svoboda) - 8. Hlinka (Mrňa, Kratěna), 38. Sýkora (Straka, Duda), 53. Sýkora (Straka, Vlasák), 54. Mrňa (Hlinka, Kratěna), 56. Kratěna (Hlinka)

HC Slavia Praha: Kopřiva - Krejčík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Kolařík, Šulc - Tomica, Kůrka, Jelínek, Poletín, Růžička, Krenželok, Svoboda, Sklenář, Micka, Doležal J., Hertl, Jaškin, Čermák.
    HC Škoda Plzeň: Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, Dresler, Frolo, Havíř, Růžička - Heřman, Vlasák, Straka, Duda, Mrňa, Hlinka, Kratěnam, Johnson, Kovář, Sýkora, Dvořák, Pitule, Heřman.

Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Bejček, Lhotský