Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Kometa Brno
Neděle 18.09.2011, 17:00Tipsport extraliga

Pro dnešek se z Třince loučím. Nashledanou, nebo spíš "napočtenou", u dalších onlajn přenosů z Werk arény. Tipsport extraliga zde pokračuje v pátek 23. září zápase Třinec - Zlín. (19:31:29)

Domácímu Třinci vstup do sezóny, ve které mají obhajovat titul a vítězství v základní části, nevyšel a prohrál s Kometou Brno poměrem 1:3. Ve třetí třetině bylo skóre dlouho nerozhodné, utkání Jihomoravané rozstřihli až na rozmezí 56. a 57. minuty, kdy nejprve Hynek Zohorna a po něm extřinecký Tomáš Pospíšil stanovili konečné skóre 1:3.

Nejlepšími hráči: Radek Bonk - Sasu Hovi.

60:00

59:18
    Hamerlík je na střídačce, domácí to zkouší v pěti proti čtyřem.

58:52
    Po třineckém time-outu se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:52
    Rozmíška u střídačky Komety. V ní je nejaktivnější dvojice Bonk - Malec. Oba jdou na dvě minuty za hrubost.

57:57
    Cartelli chyboval, ale Jankovič nedovezl čtvrtý gól v třinecké síti.

57:40
    Zohorna zavezl puk až k Hamerlíkovi a vybojoval buly hodně daleko od Hoviho branky.

57:10
    Oceláři se ještě nevzdávají, ale Kometa odpaluje jeden home run za druhým.

Utkání sleduje 4481 diváků.

56:43
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a tato taktika jim bude do konce třetiny stačit.

56:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    No a teď už mohou Brňané směle myslet na tři body. Rychlý protiútok podnikl Podkonický, našel na křídle TOMÁŠE POSPÍŠILA a ten procedil puk mezi Hamerlíkovy betony. Asistence: Andrej Podkonický. Stav utkání 1:3.

55:27
    Kometa jde čtyři a půl minuty před koncem do vedení. Odražený puk od zadního mantinelu si našel HYNEK ZOHORNA a pod víko vymetl Hamerlíkovu svatyni. Asistence: Branislav Jankovič, Tomáš Žižka. Stav utkání 1:2.

54:44
    Chovan přenechal puk Hrňovi, jeho ztečovaná rána končí v síti za Hovim. Komerční pauza.

53:35
    Hrabal našel na modré Adamského, ten pronikl do pásma, pak ale vystřelil jen do Hoviho. Skóre beze změn.

52:46
    Zakázané uvolnění Komety Brno. Vhazování po pravé ruce Sasu Hoviho.

52:38
    Pospíšil si krásně prokličkoval do šance, nahrál spoluhráči, ten ale Hamerlíka nepřekonal.

51:52
    Srážka Koreise s Květoněm končí vyloučením domácího hokejisty. Dvě minuty výhody pro Kometu.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 38. Lojek (Kohn) - 6. Koreis (Zohorna, Jankovič), 56. Zohorna (Jankovič, Žižka), 57. Pospíšil (Podkonický)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Hudec, Lojek, Seman, Cartelli, Pavlík, Richter - Květoň, Bonk, McGregor - Orsava, Peterek, Kohn - Hrňa, Polanský, Adamský - Havel, Hampl, Chovan
    HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Šenkeřík, Jakub Svoboda - Pospíšil, Hruška, Podkonický - Erat, Čermák, Hubáček - Dlouhý, Holec, Jaroslav Svoboda - Zohorna, Koreis, Jankovič

Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer