Sparta – Litvínov 5:1 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Motor ČB – Zlín 4:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 16.10.2011, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Domácí celek položil základy k dnešní výhře již v první třetině, kterou vyhrál 2:0, A jelikož šel za vítězstvím i přes odpor hostů i v dalších minutách, tak vítězí 4:1. To je pro dnešek vše, z ČEZ Areny nashledanou. (20:38:39)

60:00

59:15
    Martin Bartek si v útočném pásmu vyměnil se spoluhráčem puk a pak vypálil, jenže jeho pokusu chybělo hodně, končí na ochranné síti nad brankou Mazance.

58:11
    Domácí tým již hrál v plném počtu, když nebezpečně zakončoval Kovář, ale Růžička chytá.

57:53
    Výborná práce v oslabení v podání Zohorny a Rákose drží hosty na hony daleko od Růžičky.

57:20
    Sičák vyhazuje z pásma a puk mají domácí.

56:13
    Ze strany zakončoval Kratěna, jenže pálí pouze do betonu ležícího Růžičky.

56:05
    Přesilovka pro hosty, za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici Casey Borer.

55:42
    Jeden z hostů se z rohu kluziště dostal až před Růžičku, ale tam dobře zapracovala domácí obrana.

54:56
    Jan Kolář I si ve středním pásmu výborně zpracoval nahozený puk a ujížděl sám na Mazance. Naznačil kličku a poté vypálil, ale jeho pokus končí na horní tyči!

54:19
    Po Simově nahrávce se do zakončení dostal Lukáš Radil, jenže ten bohužel pro domácí míjí Mazancovu klec.

53:20
    Kousal dobře zabojoval o puk a následně z toho je ohrožení hostující branky, když pálí Borer. Rána však jde hodně mimo.

52:39
    Oba celky již hrají v plném počtu.

51:42
    Mazanec dobře zakročuje proti ráně Petra Koukala. Domácí forvard táhlou ranou hostujícího brankáře nepřekonal.

50:47
    Po vhazování se pěknou individuální akcí ukázal Kratěna, proti jehož přízemní ráně musel Růžička skvěle zakročit betonem.

50:39
    Závar před Růžičkou končí vyloučením na obou stranách. Za domácí odchází na trestnou lavici Sičák, který dostává dvě minuty za hrubost. Za stejný počin si odchází odpočinout za hosty Radek Duda.

49:34
    Pardubice hrály dlouho ve vlastní třetině a až zákrok beka Koláře II a jeho následné vyvezení kotouče je dostává z pásma.

48:18
    Vynikající zákrok Kinradeho, který zastavuje čistě ujíždějícího útočníka domácích.

47:22
    Úplně volný hostující útočník Michal Dvorák v mezikruží pálí jen do výstroje Růžičky.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 8. Bartek (Elkins, Somík), 10. Koukal (Kolář, Starý), 34. Kolář I (Buchtele, Borer), 42. Starý (Sičák, Koukal) - 42. Stránský (Heřman, Johnson)

HC Dynamo Pardubice: M. Růžička (Koutský) – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Nakládal, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Kousal, Zohorna, Rákos – Sim, Buchtele, Radil.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) – D. Růžička, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Schnabel – Duda, Martin Straka, Kovář – Kratěna, Hlinka, Lev – Dvořák, Johnson, Pitule – Horna, Vostřák, Stránský – Heřman.

Trenéři: Marian Jelínek, Milan Razým a Michal Straka.

Rozhodčí: Minář, Salonen - Barvíř, Blümel