Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 8:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (po s.n.)
K. Vary – Litvínov 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:5 (kon.) | Slavia – Zlín 4:5 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.10.2011, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga

Zápas je za námi. Energie, ačkoli to tak zprvu nevypadalo, zvítězila vysokým rozdílem. Litvínov jako by od druhé třetiny polevil, každopádně energetici dnes proměňovali jednu šanci za druhou a zaslouženě zvítězili. (20:41:07)

60:00

59:55
    Jareš měl dobrou příležitost na korekci, když střílel do odkryté brány, jenže přestřelil.

59:48
    Ještě vyloučen David Zucker (KVA) na dvě minuty za podražení.

58:34
    Adam Kupec si vyjel před branku, ale Volke pokryl všechny mezírky vedoucí ke skórování.

56:21
    V posledních minutách má navrch Litvínov, snaží alespoň zkorigovat skóre, což je při takovém tlaku dost možné.

55:17
    Vyloučen Marek Melenovský (KVA) za vyhození puku mimo hřiště.

54:16
    Litvínov kombinuje v útočném pásmu a vypracoval si velkou šanci. Frolík neuspěl, v následném závaru před bránou se také nikdo neprosadil.

52:59
    Martin Rohan (KVA) fauloval Ručinského a právem si odsedí dvě minuty za držení.

51:54
    Na kvalitě hokeje je znát, že zápas už se jen dohrává.

50:58
    Dej „namazal na volej“ Zaťovičovi, který míjí pravou tyčku.

50:24
    Michal Trávníček byl v dobré příležitosti, ale nakonec byl nucen zakončit jen beckhendem, což nemělo kýžený účinek.

48:38
    Juraj Majdan vyloučen na dvě a dvě minuty za hrubost. Domácí obránce vyšel také s dvou a dvouminutovým trestem za hrubost, navíc však dostává osobní trest za nesportovní chování. Hrát se bude ve stejném počtu.

48:38
    Petr Přindiš a Juraj Majdan šli do bitky. Litvínovský hráč „mrsknul“ se svým sokem o led tak, že to bylo slyšet až do tiskového centra KV Areny. Nutno uznat, že Majdan měl v bitce převahu.

48:30
    Litvínov odolává velkému tlaku domácích.

46:30
    Po přihrávce Kumstáta z rohu hřiště pálil z první Košťál a jen těsně minul levou tyčku.

45:45
    Vyloučen David Pojkar (LIT) na dvě minuty za vysokou hůl.

44:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Stejný střelec se prosazuje znovu! Mikeska vyhrál vhazování přímo na MARTINA ZAŤOVIČE, který unikl všem obráncům, a ačkoli byl tísněn obráncem, dokázal zakončit pod víko. Asistence: Michal Mikeska.

43:23
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Překrásná přesilovková kombinace v podání Energie! Václav Skuhravý se nejprve musel o kotouč strachovat, ale nakonec dokázal poslat na zcela volného MARTINA ZAŤOVIČE, který z mezikruží a z první skóruje! Asistence: Václav Skuhravý, Petr Mocek.

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 13. Pech (Gulaši), 30. Dej (Skladaný), 38. Dej (Skladaný), 40. Kumstát (Pech, Gulaši), 44. Zaťovič (Skuhravý, Mocek), 45. Zaťovič (Mikeska) - 9. Kubinčák (Lukeš, Hübl V.), 35. Hanzl (Stříteský, Kousalík)

HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Závorka) – Gulaši, Nosek, Rohan M., Bombic, Mocek, Gawryletz, Parýzek, Přindiš – Košťál, Pech, Kumstát – Mikeska, Skuhravý (C), Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Dej – Kuběna, Kupec, Zucker Trenér: Václav Baďouček
    HC VERVA Litvínov: Volke (Franěk) – Černošek, Trávníček, Ručinský (C), Stříteský, Lukeš, Kousalík, Hübl, Kubát, Gula, Jenáček, Kubinčák, Jareš, Pojkar, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Bojer, Maxa, Brejčák. Trenér: Jiří Kučera

Rozhodčí: Šindler, Husička - Bláha, Kostka