Liberec – Sparta 5:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:6 (kon.) | Třinec – Motor ČB 3:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 3:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 28.10.2011, 17:00Tipsport extraliga

Děkuji za vaši pozornost, užijte si zbytek pátečního večera a celý víkend. Třinecká redakce se z extraligového utkání z Werk arény přihlásí opět v úterý 1. listopadu, kdy na led Ocelářů přijede tým z Mladé Boleslavi. Zatím nashledanou! (19:35:46)

Žádné velké překvapení se v posledních deseti minutách, kdy Oceláři sahali po kontaktním gólu, nezrodilo a hostující Mountfield České Budějovice si tak veze na jih Čech tři body za vítězství 6:3. Skóre závěrečné třetiny otevřel už po 10 sekundách ze středního pásma Šimánek. Branku na 3:5 přidal v 50. minutě Ostřížek, člen čtvrté - a určitě bez debat dnes nejlepší - třinecké formace. Ve zbývajícím čase se už Ocelářům korigovat skóre nepodařilo, naopak 4 sekundy před koncem hosté pečetili stav utkání střelou do prázdné brány Mikuš.

Nejlepšími hráči zápasu jsou na domácí straně David Ostřížek a na straně vítězů z Českých Budějovic Pavel Kašpařík.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Kovář 18 - Hamerlík 0, Vojtek 8.

Střely na branku v zápase celkově: Třinec 40 - České Budějovice 32.

60:00

59:56
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Buly Třinec prohrál a hosté se tak dostali do útoku. Někde mezi červenou a útočnou modrou vystřelil PETER MIKUŠ a trefil přesně. Bez asistence. Stav utkání 3:6.

59:47
    Zřejmě poslední buly v útočném pásmu Třince.

59:39
    Kovář je v pohodě. Lapačkou zasáhl proti nesnadné Kohnově střele a ještě dokázal puk rozehrát.

59:33
    Závěrečný tlak Třince. Zíbova rána byla příliš vysoká a Peterek s Kohnem na brankovišti proti Kovářovi neuspěli.

58:42
    Zíb neudržel pásmo, následně byl Hrabal rychlejší než Kotalík.

58:32
    Puk na hostující střídačce. Čas běží pro Oceláře až příliš rychle, naopak hosté by určitě rádi viděli, kdyby do konce třetiny chybělo méně než 88 sekund.

58:17
    Dotek puku se sítí. Buly před Kovářem.

57:59
    Třinec teď držel hosty v pásmu, avšak vše končí po přihrávce rukou Adamského. Buly ve středním pásmu a Vojtek opět v brance.

57:37
    Také ano. Třinec je bez brankáře, Květoňovu ránu Kovář ramenem vytěsnil do sítě. Vojtek se následně vrací do své pozice za vrcholem kruhů.

57:20
    Martin Vojtek stojí asi 15 metrů od své branky. Vypadá to na power play.

57:20
    Hrabal si teď obhodil budějovického obránce, který byl bez hole, a zkoušel puk poslat do Kovářova brankoviště. Hostující brankář ho udržel pod betonem.

57:08
    Přihrávka rukou teď brzdí Budějovický protiútok. Hosté celkem bezpečně drží dvoubrankové vedení.

56:10
    Ofsajd teď brzdí akci Bonkovy formace.

55:44
    Šimánek byl sám na modré, puk ale nezkrotil. Následně se utopil u zadního hrazení.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Polanský), 38. Orsava (Rufer, Ostřížek), 50. Ostřížek (Davison) - 15. Gulaš (Mikuš), 18. L. Květoň (Kolarz), 21. Kašpařík (Kotalík), 33. Červený (Martynek), 41. Šimánek (Kašpařík), 60. Mikuš

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Zíb, Hrabal, Hudec, Lojek, Richter, Davison, Cartelli - D. Květoň, Bonk, Klimenta - Kohn, Peterek, Adamský - McGregor, Polanský, Hrňa - Rufer, Ostřížek, Orsava - Marosz
    Banes Motor České Budějovice: Jakub Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík - Kotalík, Šimánek, Kašpařík - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Sailer

Rozhodčí: Blecha, Polák - Bryška, Novák