Zlín – Sparta 0:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 6:2 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:6 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 30.12.2011, 18:00 • KAJOT ARENA Brno, kapacita 7200 diváků. • Tipsport extraliga

Kometa tedy dnes poměrně jasně zvítězila a nenechala poslední Vary opusit svoji tabulkovou příčku. Hodně se o to zasloužil hlavně Vojtěch Němec, jenž dvakrát asistoval a také Jiří Trvaj. Brankář Komety byl v důležitých chvílích Kometě oporou. To je z rozveseleného Brna vše. Přejeme vám hezký zbytek večera. (20:39:10)

59:38
    Hned po buly pálil Zaťovič jen do Trvaje.

59:34
    Kometa je v plném počtu. Kotouč putoval na icing a hra se bude stěhovat před Trvajovu bránu.

59:14
    Dlouhý přečetl rozehrávku hostů a nasbíral dalších pár vteřin.

58:43
    Nyní jej do stejného místa poslal i Radim Bičánek.

58:26
    Jakub Svoboda s Divíškem vyvezli kotouč do útočného pásma.

58:06
    Gřegořek nahazoval puk před Trvaje, kde clonil Kumstát. Ovšem puk netrefil holí a zároveň jej neskryl Trvajovi z dohledu.

57:56
    Elitní formace hostů už je znova v útočném pásmu.

57:39
    Kometa kotouč vyhodila z obranného pásma.

57:25
    Jozef Kováčik (KOM) s Lukášem Pechem (KVA) inkasují dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na pět. Kováčik dostává trest na 2 + 2 minuty. Hosté tedy hrají přesilovou hru.

57:18
    Hosté se nastěhovali do útočného pásma a vypadá to, že konec bude emocemi jen hýřit.

56:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté 185 vteřin před koncem zápasu také využívají přesilovou hru. Od modré čáry se mezi nohy Trvaje trefuje PETR GŘEGOŘEK . Asistence: František Skladaný.

56:46
    Jiří Vašíček (KOM) dostává dvě minuty za hrubost, poté co se dostal do křížku s Michalem Gulašim. Domácí totiž vypálili na brankáře hostů po odpískání, což se hostům samozřejmě po právu nelíbilo. Hosté nakonec hrají přesilovou hru. Jakub Koreis (KOM) navíc dostává 10 minut osobního trestu za nesportovní chování.

56:30
    Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků. KAJOT ARENA je vyprodána.

55:47
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak nyní se Kometa jasně přihlásila do soutěže o Zlatou helmu. Obránce Malec zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal jej zadovkou Divíškovi, jenž si periferně všiml TOMÁŠE SVOBODY. Mladý útočník, jenž přišel do Komety ze Slavie, byl před Slafickým rázem sám a překonal jej krásným bekhendovým blafákem. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Malec.

55:34
    Po dlouhé přihrávce se natáhl mladík Vachovec. Jenže již tak skákavému kotouči pomohl nad mantinel.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 13. Žižka (Zohorna, Koreis), 23. Švrček (Němec, Čermák), 23. Balej, 29. Holec (Petrovický), 46. Čermák (Dlouhý, Němec), 56. Svoboda T. (Divíšek, Malec) - 27. Dej (Skuhravý, Skladaný), 57. Gřegořek (Skladaný)

HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Vašíček, Švrček, Bičánek (C), Malec - Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub - Němec, Čermák, Dlouhý - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Zohorna.
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator (od 29. Salfický) - Mocek, Gulaši, Gřegořek, Gawryletz, Prošek, Lučka, Látal, Gründling - Dej, Skuhravý (C), Skladaný - Košťál, Kumstát, Pech - Zaťovič, Sýkora, Mikeska - Zucker, Vachovec, Kotrla.

Rozhodčí: Polák, Blecha - Bryška, Novák.