Slavia – Sparta 1:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:2 (kon.) | Kladno – Motor ČB 3:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 4:3 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 10:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 15.01.2012, 17:00Tipsport extraliga

Děkuji Vám za pozornost a v úterý se těšíme napočtenou. Přineseme Vám textový přenos z utkání 40. kola Třinec - Liberec. (19:29:47)

Hostující Vítkovice si tedy dvoubrankové vedení po druhé třetině nenechaly vzít. Dokázaly přežít dvouminutové oslabení 3 na 5 a ještě následně přidat Tomášem Káňou hřebíček do třinecké rakve. Domácí si tedy připisují další nezdar mezi vlastními mantinely, Vítkovice se radují se svými fanoušky, protože dokázaly odčinit poslední domácí porážku v poměru 0:6 se Slavií.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Klimenta - Roman Málek.

Střely na branku ve 3. třetině: 9:8. Střely v zápase celkem: 30:35.

60:00

59:56
    Hosté jeli ještě 2 na 1, ale pro domácí to dopadlo už bez problémů.

59:18
    Utkání se již pouze dohrává.

58:47
    Máme tady další tresty. Z hostující strany Vítkovic je potrestán obránce Kudělka (dvojitý trest za hrubost) a ze strany Třince Hořava (stejný trest). Pokračuje přesilovka hostů.

58:45
    Hraje se ale na druhé straně a dobrou příležitost měl Hořava. Jeho teč ale skončila za Málkovou brankou.

58:19
    Hosté jsou kompletní a hrají zkrácenou přesilovku.

58:06
    Zakázané uvolnění, přes všechny čáry vyhodil domácí Novotný.

57:25
    Vyloučení na třinecké straně. Za hákování vykázán Bryan McGregor, který si vykoledoval i desetiminutový osobní trest. Zamířil rovnou do kabin, jeho trest odsedí Ostřížek.

57:00
    Chyba v domácí rozehrávce znamená další osvobození hostů.

56:33
    Kotouč se dostal na modrou, kde stál Klouček. Ten se snažil poslat puk do rohu, trefil však jen nohy nejblíže stojícího beka. Ten odpálil puk do střední třetiny.

56:20
    Ještě jeden zápis do kolonky trestů. Na lavici hanby usedá Roman Szturc, který se provinil podražením.

56:00
    Domácí příznivci začali ve větším počtu opouštět Werk arénu. Hra se mezitím odehrávala v pásmu hostů. Vítkovice dokázaly obrat Oceláře o puk, pak ale vyhodily jen na icing.

55:34
    V době, kdy jsou Ostravané kompletní, se do šance snažil dostat Adamský. Třinecký forward se snažil probít do útočné třetiny, zastavil ho však ofsajd.

55:10
    Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Oceláři se nemohou dostat do žádné šance, hra se nyní točí v pásmu domácích.

54:30
    McGregor hledal Kohna. Ten dostal kotouč přesně na hůl, střela mu ale vůbec nesedla. Hosté poté vyhodili.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 27. Bolf (Lojek) - 30. Štefanka (Klimek), 33. Burger (Ujčík, Káňa J.), 36. Sýkora (Húževka), 51. Káňa T. (Húževka, Kudělka)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) – Ruchter, Hudec, Zíb, Lojek, Novotný, Klouček, Bolf, Cartelli – Orsava, Bonk, Varaďa – Polanský, Adamský, Kohn – Klimenta, Hořava, Květoň – McGregor, Ostřížek, Hrňa
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Malík, Voráček, Kasík, Koma, Punčochář, Pohl, Ovčačík, Kudělka – Káňa J., Burger, Šedivý – Štefanka, Ujčík, Klimek – Svačina, Strapáč, Szturc – Húževka, Sýkora, Káňa T.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Barvíř, Blümel