Frölunda – Linköping 2:4 (kon.) | Jokerit – Motor ČB 7:2 (kon.) | Pardubice – Salzburg 1:2 (kon.)

Mountfield právě vstřelil branku!
    ROSTISLAV MARTYNEK zužitkoval nádhernou přihrávku Kašpaříka a zametl kotouč do branky. Pohledná branka znamená korekci skóre.

57:02
    Jokerit právě vstřelil branku!
    NICHLAS HARDT se opřel do puku, je z toho další krásný gól v síti Kantora a zvýšení na 7:1. HC Mountfield dnes nebyl Jokeritu rovnocenným soupeřem.

55:53
    Jokerit v pěti.

55:29
    Ani další rána Aleše Kotalíka nepřinesla snížení stavu. Buly v útočném pásmu Budějovických.

54:47
    Tuohimaa si počíhal na přesilovkou střelu Kotalíka.

53:53
    Rostislav Martynek golfákem prověřil pozornost gólmana. Teuvo Teräväinen (JOK) - 2 min - sekání.

53:02
    Z první kloudné střely ve třetí třetině Jokerit zvyšuje na 6:1. JANI RITA šikovně vystřelil přes Mikuše a kotouč prosvištěl kolem ramena Pavla Kantora.

51:33
    Hra se odehrává ve středním pásmu, Jihočeši se nedokáží prokousat přes bránící Žolíky.

50:00
    Jokerit pojal třetí třetinu jako dvacet minut, kdy je na ledě jen z povinnosti, HC Mountfield to zatím nedokázal potrestat.

48:00
    Martin Podlešák zůstává po čistém souboji s Lahtim ležet u hrazení. Právě do mantinelu totiž nekontrolovaně budějovický forvard v pádu narazil a nejspíše to odneslo Podlešákovo rameno.

47:17
    Pěkná akce HC Mountfield gólovou tečkou neskončila, Červeného střelbu gólman za svá záda nepustil.

46:08
    Tuomimaa donutil k zákroku čtvrtý útok soupeře, Pšurný neskóroval.

45:08
    Hraje se už hodně dlouho bez přerušení, Jokerit už může přemýšlet o tom, koho si přát v semifinále turnaje. Nabízí se vítěz duelu Plzeň - Lulea.

43:28
    Gulaš s Kotalíkem neuspěli při útoku, a tak se měl naopak na druhé straně co ohánět Kolarz, který nestíhal v bruslařském souboji soupeře. Kantor svému bekovi pomohl a u kotouče byl nejdříve.

42:10
    Kivistö nenašel svou přihrávkou žádného ze spoluhráčů, ale během několika sekund se puk ocitl znovu na hokejce finského beka.

40:52
    Jihočeši už jsou v plném počtu, ke Kotalíkovi se nedostalo prostrčení puku od Gulaše.

40:05
    Jokerit dohrává svou přesilovou hru.

40:01

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 5. Eaves (Niemi), 9. Kerälä (Pulkkinen), 23. Lahti (Pulkkinen), 28. Hardt (Eaves, Filppula), 29. Kerälä (Lahti), 54. Rita, 58. Hardt (Mäki) - 7. Šimánek (Kašpařík), 59. Martynek (Kašpařík, Šimánek)

Jokerit Helsinky: Tuohimaa (Hetenyi) - Dehner, Nordlund, Eronen, Väänänen, Niemi, Kivistö, Manelius - Hardt, Filppula, Eaves - Lahti, Kerälä, Pulkkinen - Jarkko Ruutu, Hahl, Rita - Mäki, Heino, Tyrväinen - Teräväinen.

Banes Motor České Budějovice: Kovář (od 29. Kantor) - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Němeček, Mikuš, Kolarz, Dvořák - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný - Kuchejda.

Rozhodčí: Thomas Andersson, Patrick Sjöberg - Christian Kaspar, Andreas Siegl