Frölunda – Motor ČB 4:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 5:3 (kon.) | Luleå – Linköping 3:2 (po pr.)
Jokerit – Salzburg 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 18.12.2011, 17:15 • Eisarena Salzburg • European Trophy

Nejlepší hráči: 1. Tomáš Zohorna (Pardubice), 2. Tomáš Pitule (Plzeň) 3. Casey Borer (Pardubice). (19:21:09)

5. místo na Red Bulls Salute 2011 tedy patří Pardubicím, které porážejí Plzeň 5:3. Povedená druhá třetina nasměřovala perníkáře k vítězství, a ani branky ve třetí třeině Kováře a Mrni hostům k vyrovnání vysoké ztráty již nestačili.

60:00

59:51
    Jenže pro to nemá pochopení Václav Kočí, který získává touš a vyhazuje.

59:30
    František Kaberle ještě založí plzeňský, když zaváží kotouč do útočného pásma.

59:02
    Tým z Pardubic, ale drama asi nepřipustí, když ze zadních řad stačil šikovně vyhodit.

58:23
    Ještě možná poslední možnost má Plzeň minutu a půl před koncem, kde se po závaru bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic.

57:23
    Pardubický tým ale s přehledem brání, když Plzeň nepouští do vážnějších šancí. Perníkáři brání dvoubrankový náskok a utkání už se tak asi i dohraje.

54:00
    Nyní již jim zbývá na zdramatizování zápasu pouhých šest minut hry.

52:02
    Plzenští se sice stále tlačí za další brankou, ale ta zatím nepřichází.

49:32
    Celek kouče Mariana Jelínka se tedy bleskově vrátil do zápasu a posledních deset minut hry ještě bude velmi zajímavých.

48:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A drama je na světě! Po nahrávce od pravého mantinelu z hokejky Dreslera se totiž prosazuje PAVEL MRŇA. Asistence: Jan Dresler a Marek Mazanec.

47:36
    Indiání z Plzně snižují na rozdíl tří branek a ještě možná uvidíme dramatickou koncovku! Blafák do forhendu totiž proměnil na výbornou JAN KOVÁŘ. Bez asistence.

45:09
    Výhoda o jednoho muže se ale perníkářům nevyvedla, když Mazanec rány z velké vzdálenosti vyrazil, a tak již je Pitule zpátky na ledě.

43:05
    Přesilovka pro Pardubice. Tomáš Pitule totiž dostává dvě minuty za sekání.

42:18
    Opatrný úvod třetí třetiny se dal čekat, když ani jeden z celků se příliš do zakončení nehrne.

40:01

Velmi povedená třetina Pardubic je u konce. Plzeň nestačila a slepené branky, které v průběhu pěti minut přidal dvakrát Zohrona a Martin Šagát dávají týmu trenérů Hynka a Lubiny velkou šanci na úspěch.Třetí třetina začne asi v 18:51.

40:00

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 17. Koukal, 20. Borer (Starý), 33. Zohorna (Starý, Kolář II), 34. Šagát (Borer), 38. Zohorna (Benák, Semorád) - 18. Pitule (Vykoukal, Marušák), 48. Kovář, 49. Mrňa (Dresler, Mazanec)

HC Dynamo Pardubice: Koutský (M. Růžička) – Kočí, Píša, Borer, Sičák, Kolář II, Benák, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Šagát, Kousal, Buchtele – Nahodil, Zohorna, Půhoný – Semorád, Somík.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) – Kaberle, Vykoukal, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Dresler, Ruprecht, D. Růžička – Stránský, Kovář, Pletka – Johnson, Pitule, Dvořák – Kubalík, Sedláček, Andrašovský – Petruška, Heřman, Mrňa.

Trenéři: Marian Jelínek, Milan Razým a Michal Straka.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek (oba ČR) – Hofstätter, Siegel (oba Rak.)