Znojmo – Motor ČB 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 6:1 (kon.)
Sparta – Liberec 0:0 (17:30) | Slavia – K. Vary 3:1 (kon.) | Jihlava – Plzeň 4:1 (kon.)

Přerov právě vstřelil branku!
    Na zimním stadionu v Přerově proupká exploze radosti. Zubři těžkou situaci zvládli a gólem v nastaveném čase vyrovnávají stav série! Při ponechané výhodě se na modré napřáhl JAKUB FERENC a kotouč zapadl do branky. Bez asistence.

61:52
    Ivan se snažil zaútočit, ale svoji akci do gólového konce nedovedl. Po ní se začal svíjet u mantinelu a karvinští hráči se nyní dožadují vyloučení.

60:30
    Bekhendová střela Ditricha brankáře Iláše hodně vylekala.

60:01

Zubři měli v závěru při přesilovce obrovský tlak, ale využít jej nedokázali. Následovat tedy bude po krátké pauze desetiminutové prodloužení.

60:00

59:38
    Vlček dvakrát pálil od modré! Jednou těsně vedle tyče a podruhé do Ilášovy hrudi.

58:24
    Po Palově střele se motal kotouč na brankovišti, ale Brančík jej nedokázal doklepnout!

58:15
    Teď už se ale vylučovat po jasném faulu bude. Za hákování dostal dvě minuty Blatoň (KAR).

58:06
    Sakraja obral o kotouč Ciupu a snažil se bleskově střílet. Iláš kotouč vyrazil mimo.

57:03
    Krajíčkově střela scházela na modré čáře razance. Následně byl jasně podražen Kolář, ale opět se nepíská.

56:06
    Závěr třetí třetiny přináší obrovský boj. Ani jeden z týmů už nechce inkasovat.

55:32
    Na druhé straně ujížděl po křídle Ivan a Vlček musel vše hasit perfektním obranným zákrokem.

54:37
    Sakrajda byl v útočném pásmu potažen, když si vodil karvinského hráče. Ani tentokrát ale trest nepřijde.

53:48
    Zakázané uvolnění Karviné.

52:50
    Dobrou příležitost měl také Novák, jenže Tihlář včas sevřel betony.

52:43
    Hegegyho střelu od modré se pokoušel tečovat Studený, ale neuspěl. Tihlář byl seknut, což se domácím vůbec nelíbí.

51:35
    Zápas má teď skvělý náboj. Hanák dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nakonec se před Iláše nedostal.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Ditrich, Brančík), 21. Ditrich (Brančík), 50. Kolář (Hanák), 63. Ferenc - 31. Mikšan (Samiec, Moravec), 43. Moravec (Samiec, Javín), 45. Studený (Ivan, Luka)

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Kotásek, Kočara, Kolařík, Sakrajda, Sedlák - Kundrátek, Blinka, Coufal
    HK Baník Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Ubránek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

Rozhodčí: Held - Linhart, Toman