Děčín – Klášterec nO 5:0 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 4:5 (kon.) | Karviná (Baník) – Havířov 4:6 (kon.)
Berani Zlín
5:4 (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 15.03.2012, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy

Dnešní zápas byl opravdu jen pro silné povahy. Už to vypadalo, že zlínští v poklidu dokráčí k výhře s náskokem 4:1, ale Plzeň nesložila zbraně a zabojovala. Pět minut před koncem dal naději hostům Vykoukal, když se nejlépe zorientoval před brankou Zlína. Plzeň dnes ale můžou mrzet neproměněné šance, protože jich zahodila dost. Zápas je u konce, vyhrál šťastnější Zlín, díky Leškovi, zlínský centr využil chybnou rozehrávku a srovnal sérii na 2:2. Pro dnešek je to vše, hezký zbytek večera a napočtenou v Pondělí u dalšího zápasu čtvrtfinále. (20:32:13)

70:00

69:41
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínský stadion vybouchl neskutečnou radostí. PETR LEŠKA využil chyby v plzeňské obraně a nádhernou kličkou obelstil Mazance. Bez asistence.

69:30
    Galvas se opřel, stadionem to zahučelo, ale pokus šel mimo branku.

68:04
    Melenovský objel branku a ve veliké šanci trefil hrudník Mazance.

67:10
    Horčička si připsal důležitý zákrok proti střele a dorážce Marušáka.

65:25
    Andrašovský nezpracoval nahození Modrého a píská se tak icing.

65:10
    Kratěnova střela mířila vysoko nad, zřejmě už toho moc nevydržela, když se po odehrátí přelomila na půlky.

63:59
    Horčička nepůsobí v prodloužení klidným dojmem, měl potíže s dorážkou Pletky. Zlínská klec byla posunuta, buly před Horčičkou.

63:24
    Melenovský se natlačil do šance, Mazancova lapačka byla pohotová.

62:37
    Mazanec byl v nouzi a tak zvolil nejlepší možné řešení, vyhodil puk na icing.

61:46
    Vlasák vybízel do šance Kováře, bohužel pro hosty už na kotouč nedosáhl.

60:32
    Lehkou střelu Veselého Mazanec hokejkou vyrazil.

60:01

Zápas jako řemen, Berani nedokázali udržet tříbrankový náskok a Indiáni i s velikou dávkou štěstí srovnali stav na 4:4.Zásahy brankářů: Horčička 11 Mazanec 9. Po přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:30
    Hosté se můžou držet za hlavu a domácí fanoušci děkovat Horčičkovi. Ondřej Kratěna ani na tři pokusy nepřetlačil puk přes postavený Horčičkův beton. Závěr zápasu bude napínavý.

59:01
    Indiáni kombinovali a zatápěli před Horčičkou, zlínští se dokázali ubránit.

58:34
    Pletka nebezpečně tečoval střelu Vykoukala, Horčička drží Zlín.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda)

Berani Zlín: Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, F. Čech - Ondráček.
    HC Škoda Plzeň: Svoboda (30. min Mazanec) - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Marušák, Frolo, Růžička - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Andrašovský, Havlíček, Petruška - Vostřák.

Rozhodčí: Hodek, Minář - Bádal, Pouzar