Brno – Znojmo 2:0 (kon.) | Čáslav – Vlašim 2:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:0 (1:0)
1. SC Znojmo FK
Neděle 22.04.2012, 15:00 • městský fotbalový stadion na Srbské v Brně • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ohlasy trenérů:

Bohumil Smrček (Znojmo): Dostali jsme hned ve třetí minutě branku, kluci byli nervózní, nedokázali se prosadit v koncovce. V kabině jsme si řekli, že takhle se hrát nedá. Jenže pak na začátku poločasu dostaneme zase branku, a to už bylo hodně složité. S takovým přístupem jsme si dnes body nezasloužili.

Petr Čuhel (Zbrojovka): Měli jsme velice dobré začátky poločasů, byli jsme celý zápas aktivnější. Možná jsme mohli přidat i další branky, ale nepovedlo se. Víme, že Znojmo má šikovné hráče na brejky, dnes jsme je ale nikam nepustili a výsledek kontrolovali. Výhra je zasloužená. Museli jsme dvakrát nuceně střídat, Mezlík i Michna nebyli schopni dohrát. (17:07:33)

Pokud máte zájem ještě počkat u přenosu, tak za chvíli přineseme i tiskovou konferenci.

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu: 8:3, střely mimo: 3:3, rohy: 9:7, fauly: 20:14.

Hráč utkání: Útočník Martin Doležal dnes jednu branku zařídil, další mohl klidně přidat. Sice se mu to nepovedlo, ale na jaře předvádí celkově výborné výkony a tak si po právu dnes zaslouží titul hráč zápasu.

Moment utkání: Jednoznačně úvodní branka duelu, kterou vstřelil Doležal. Zbrojovku gól uklidnil a od té doby byla herně lepší, předváděla dobrý kompaktní výkon a v útočné fázi jalové Znojmo do šancí příliš nepouštěla.

Duel nám končí. Rozhodovalo se vždy na začátku první nebo druhé části. Nejprve ve třetí minutě otevřel skóre Martin Doležal a také ve třetí minutě, ale druhého poločasu z penalty rozveselil domácí diváky Švancara. Utkání to bylo velice pohledné především v prvním poločase, ve druhém si domácí kontrolovali výsledek a naprosto po zásluze si připisují tři body. Zbrojovka tak deset zápasů v řadě nedokázala prohrát a její úspěšná bodová šňůra pokračuje.

90+2
    V závěru pálil ještě znovu Yonov, Doležal na brankové čáře zasahuje a nedovoluje korekci ve skóre. Tímto zřejmě zápas skončí.

90+2
    Kdepak, když to nejde, tak to nejde. Todor Yonov napálil jen zeď.

90+1
    Tak přeci jen bude mít možnost Znojmo snížit. Před vápnem leží Mandula, který byl faulován. Standardka pro hosty.

90+1
    Tak ještě roh Znojma...a zdá se, že nic.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Blíží se konec zápasu, čeká se vyloženě na hvizd sudího.

89
    A hned základal akci, která končí rohem.

88
    A je to tak, autor druhé brněnské branky je zpět.

87
    Nepříjemné zranění Petra Švancary. Nyní musí být ošetřen, zdálo se, že uklouzl na míči, případně si zvrtl kotník. Po krátké pauze bude ale zpátky.

85
    Zápas se prakticky dohrává. Útok Znojma je neškodný, Zbrojovka nikam nepospíchá.