Kärpät – Hamburg 4:5 (po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 7:5 (kon.) | Brynäs – TPS 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
7:5 (3:3, 2:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 04.09.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • European Trophy

To je z KAJOT Areny všy, přeji příjemný zbytek večera. (20:31:00)

Kometa tak získává další tři body do tabulky European Trophy, celkem jich má sedm. Plzeň naopak zůstává na dvou bodících a na posledním místě North Division.

Dramatický mač je tedy za námi, nakonec jej rozhodly poslední dvě minuty. Právě v nich dokázala Kometa poprvé odskočit na rozdíl dvou branek, což už samozřejmě nešlo dohnat. Diváci viděli množství branek a vítězství domácího týmu, panuje tedy spokojenost.

Nejlepší hráči zápasu:

3. nejlepší hráč: Hynek Zohorna (KOM)

2. nejlepší hráč: Milan Gulaš (PLZ)

1. nejlepší hráč: Leoš Čermák (KOM)

60:00

59:56
    Icing Komety, hráčům už se ani moc nechce na další vhazování.

59:47
    Ještě jednou se bude vhazovat před Trvajem.

59:15
    Kometa právě vstřelila branku!

A je hotovo. Jan Hruška dlouze kontroloval puk za brankou Plzně a čekal, až mu někdo najede do střelecké pozice. To provedl LEOŠ ČERMÁK, dostal ideální pas a z voleje v pádu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Hruška.

58:20
    A mohlo to být o dvě branky. Zohorna s Koreisem jeli dva na jednoho, první jmenovaný však příliš dlouho váhal s přihrávkou.

57:56

Dvě minuty před třetí sirénou jdou domácí znovu do vedení. Jakub Svoboda se sám dostal šikovně před Mazance, jeho střelu však ještě hostující gólman vyrazil. K jeho smůle se však puk dostal hůl TOMÁŠE SVOBODY, který zamířil přesně pod břevno a pošesté rozvlnil plzeňskou síť. Asistence: Jakub Svoboda.

57:32
    Marušák se snažil překvapit Trvaje nahozením od pravého mantinelu, domácí gólman se nachytat nechal.

57:05
    Hra se opět vyrovnala, diváky to však netěší. Hraje se totiž daleko od obou branek.

56:10
    Nyní se zdá, že otěže zápasu přebírají hosté.

55:18
    Slovák posílal před branku puk na teč, Gulašovi se jej podařilo zasáhnout ale nedokázal ho už usměrnit.

54:52
    Aktivní Vlasák se snažil probít před Trvaje, mezi třemi domácím hráči však neměl šanci.

Dnešní utkání sleduje 1134 diváků.

53:57
    Tomáš Svoboda přihrál na volej jmenovci Jakubovi, ten poslal směrem na Mazance velmi prudký projektil. Mířil však jen doprostřed branky.

53:40
    V posledních minutách jsou domácí aktivnějším týmem, k velkým šancím se však nedostávájí.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 1. Kováčik (Hruška J., Krejčiřík), 12. Čermák (Kováčik, Žižka), 18. Valach (Koreis, Zohorna), 35. Krejčiřík (Zohorna, Svoboda J.), 37. Svoboda J. (Hruška J.), 58. Svoboda T. (Svoboda J.), 60. Čermák (Hruška J.) - 7. Gulaš, 15. Pletka (Gulaš), 20. Havlíček (Gulaš), 30. Kratěna (Kovář), 51. Vlasák

HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Valábik, Krejčiřík, Švrček, Valach - Hruška Jan, Čermák, Dlouhý (C) - Svoboda Tomáš, Dočekal, Svoboda Jakub - Zohorna, Koreis, Kadela - Káňa, Raška, Beneš
    HC Škoda Plzeň: Mazanec - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Marušák, Frolo, St. Pierre, Houfek - Schleiss, Pletka, Havlíček, Gulaš, Vlasák (C), Kovář, Kratěna, Johnson, Heřman, Balej, Lev, Pitule, Dvořák

Rozhodčí: Jeřábek, Blecha - Jindra, Skopal