Třinec – K. Vary 7:3 (kon.) | Plzeň – Slavia 2:3 (po s.n.) | Chomutov – Pardubice 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Kladno – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Úterý 23.10.2012, 17:30Tipsport extraliga

Plzeň ztratila zápas ve třetí třetině, kdy hosté dokázali vyrovnat a poté zlomili domácí v samostatných nájezdech, když proměnili první dva pokusy, zatímco Plzeň ani jeden. (20:08:23)

65:00
    Slavia právě vstřelila branku!

Vítězný nájezd si na své konto připisuje Jaroslav Kalla.

Jan Kovář zkoušel blafák, ale nepodařilo se mu puk zvednout.

Proti Mazancovi se rozjíždí Vladimír Růžička a dává gól. 0:2.

Zkusil vystřelit, ale Furch ho vychytal.

Za Plzeň jede Jiří Hanzlík.

Puk skončil v brance. Stav série 0:1.

Jako první se rozjíždí Jaroslav Kalla a po jeho nájezdu se bud zkoumat video.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo se ani v prodloužení, diváci budou mít další přídavek, po rychlé úpravě ledu následují samostatné nájezdy.

Zásahy brankářů v prodloužení:
    Mazanec - 1
    Furch - 6

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:05
    Balej nahazoval na Furcha, Kovář snad nevědomky jeho pokus tečoval a gólman měl s touto nečekanou šancí velké potíže.

63:23
    Kovář obral o puk Pospíšila, přenechal ho Balejovi, ten svým bekhendovým pokusem ale neuspěl.

63:14
    Plzeň je v prodloužení jednoznačně aktivnějším týmem, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

62:48
    Slovák nahazuje puk do útočného pásma.

62:03
    Jako další se pokusil rozhodnout Balej, jenže ten se nedostal ani ke střele. Stejně tak plzeňská obrana na druhé straně zblokovala střelu slavistického beka.

60:50
    Tentokrát si vzal na pomoc i svého parťáka Vlasáka, ale ani on neuspěl.

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 32. Havlíček, 39. Vlasák (Gulaš, Straka) - 54. Kempný (Jelínek, Pospíšil), 55. Hertl (Růžička), 65. Kalla

HC Škoda Plzeň: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Růžička - Vlasák, Straka, Balej - Kovář, Lev, Hollweg - Dvořák, Gulaš, Pletka - Heřman, Pitule, Havlíček - Schleiss
    HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík, Micka, Sobotka, Tomica, Kalla, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl

Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka