Kladno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:6 (kon.)
po s.n.
HC Dynamo Pardubice
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 26.10.2012, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Hostům z Plzně po dvou třetinách věřil jen málokdo. Škoda však zabrala a díky brankám Gulaše a Slováka srovnala na 3:3. Když poté prodloužení nerozhodl, přišli na řadu nájezdy. V nich se jako jediný radoval z úspěchu Milan Gulaš, který tak hostům zařídil z ČEZ Areny dva body. (20:33:59)

65:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jediný úspěšný exekutor nájezdů se tedy jmenuje MILAN GULAŠ, který po svém naznačení blafáku do bekhendu procpal kotouč mezi betony Dušana Salfického.

Prohru Pardubic mohl odvrátit Martin Bartek, jenže neuspěl. Jeho střelu mezi betony vyráží Rask mimo svou klec - 0:1.

Vidíme první branku. Milan Gulaš naznačil blafák do bekhendu a poté zasunul puk mezi betony Salfického - 0:1.

Ani druhý nájezdník Pardubic se z branky neraduje. Aleš Hemský neuspěl ranou mezi betony - 0:0.

Za Plzeň jel jako druhý Martin Straka, jenže ani on nedává. Blafák mu dobrým zákrokem vyrazil domácí brankář - 0:0.

Na straně Pardubic jel David Krejčí, který zkusil zakončit blafákem na lapačku, ale také bez úspěchu - 0:0.

Ten zkusil ránu mezi betony Salfického, ale neuspěl - 0:0.

Jako první pojede na straně hostů Jan Kovář.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy. Hostům v nich bude chybět na trestné lavici sedící Tomáš Vlasák.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Hemský-Kolář-Krejčí. Tato kombinace našla posledně jmenovaného na pravé straně, ale bez úspěchu. David Krejčí totiž míří mimo.

64:23
    Domácí lavička HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vybírá pro svůj tým oddechový čas.

64:23
    Závěr prodloužení ještě nabídne přesilovku Pardubic. Tomáš Vlasák totiž vidí dvě minuty za hákování.

64:06
    Krejčí nezastavil unikajícího Straku a k vidění byla šance prodloužení! Hostující kapitán našel na levé straně Gulaše, který však sám před Salfickým napálil pouze výstroj brankáře Pardubic!

63:16
    Zohorna dojel odražený kotouč a chytrou nahrávkou zpoza branky centroval do brankoviště na Kousala. Ten však bohužel pro domácí na kotouč nedosáhl.

62:24
    Hosté jsou v prodloužení o něco aktivnější, ale po nepřesné nahrávce Kašpaříka se musí bránit. Do útoku míří Ďaloga.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (Hemský, Kolář), 11. Somík (Beech, Bartek), 39. Zohorna (Somík) - 6. Dvořák (Straka), 45. Gulaš (Vlasák, Balej), 50. Slovák (Kovář), 65. Gulaš

HC Dynamo Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, Kočí – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Starý, Semorád, Nosek – Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Škoda Plzeň: Rask (Svoboda) – Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, D. Růžička – Gulaš, Straka, Vlasák – Balej, Kovář, Pletka – Dvořák, Kašpařík, Hollweg – Schleiss, Havlíček, Lev – Pitule.

Trenéři: Milan Razým a Michal Straka

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer