HC Škoda Plzeň
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 10.01.2013, 18:10 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Do utkání vstoupili lépe domácí a ujali se vedení po brance Pletky, Třinci se ale podařilo ještě v první třetině vyrovnat zásluhou Adamského. Indiáni nepolevili a v ostřejší druhé třetině s řadou vyloučení na obou stranách se dokázali opět dostat do jednobrankového náskoku. Dvojnásobnou přesilovku využil opět Václav Pletka. Hosté však dokázali ve třetí části vyrovnat po úniku Jiřího Polanského.

Stejný hráč pak zaznamenal díky svému důrazu i vítěznou branku v prodloužení, kterou rozhodl o druhém bodu pro Oceláře. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek týdne. (20:51:17)

Prodloužení nakonec moc dlouho netrvalo. Velikou šanci měl na jedné straně Václav Pletka, ale neuspěl a vzápětí se prosadili hosté. Třinec si tak veze z první Plzně dva body. Domácím zůstal jediný, přestože v zápase neprohrávali.

61:53
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Pletka mohl na jedné straně zkompletovat hattrick a rozhodnout, místo toho se ale radují hosté. Svoboda dokázal skvělým zákrokem na brankové čáře udržet kotouč proti střele jednoho ze třineckých hráčů, ale na dorážku JIŘÍHO POLANSKÉHO už dosáhnout nemohl. Asistence: Martin Adamský.

61:34
    Kašpařík poslal do úniku Václava Pletku, který zkusil bez kličky vystřelit, ale neuspěl.

61:07
    Vlasákova přihrávka na Růžičku neprošla.

60:26
    Gulaš získal pro domácí útočné pásmo, Třinec ale rychle vyhazuje do střední třetiny.

60:01

Plzni se nepodařilo ve třetí třetině udržet těsný náskok, když se za hosty prosadil po samostatném úniku Jiří Polanský. V podobné situaci se po chvíli ocitl i Martin Adamský, který ale nebyl v zakončení dostatečně přesný, a utkání tak po šedesáti minutách za stavu 2:2 dospělo do prodloužení.

60:00

59:37
    Straku odzbrojil ve třineckém pásmu Zíb.

58:51
    Oceláři rozehrávají útok opatrně, nikdo už nechce udělat chybu, která by mohla rozhodnout o zápasu.

58:29
    Vlasák se Strakou si nerozuměli a puk znovu získali hosté poměrně lacino.

58:05
    Květoň nahodil puk až od levého mantinelu, Svoboda měl ale v brankovišti klid a v pohodě chytá. Hosté se ale drží v útočné třetině.

57:46
    A další zakázané uvolnění, tentokrát po důležitém obranném zákroku v předbrankovém prostoru.

57:17
    Icing Plzně.

56:36
    Adamský mohl rozhodnout, sám se dostal do nájezdu a bekhendem chtěl poslat puk za Svobodu, ten už byl roztažený na zemi, třinecký útočník ale minul branku!

56:13
    Souboj o puk svedl Hollweg, který jej sice dostal z pásma, ale zase jen na hole soupeřů.

55:31
    Balej nahazoval bekhendem puk na branku, ten mu ale poskočil a následně vysoko přeletěl Hrubcovu branku.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 6. Pletka (Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský)

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Růžička, Mozík, Boháč - Balej, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Holweg, Dvořák, Vlček, Gulaš, Johnson, Pletka
    HC Oceláři Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania – Růžička, Peterek, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - Orsava, Rákos, Květoň - Hrňa, Matuš, Hampl

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Horinek, Pešek