Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 15.02.2013, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

Děkuji Vám za pozornost! Opět někdy u přenosu na onlajny.com se těší na shledanou Kryštof Kousal. Přeji příjemný večer. (19:59:30)

Plzeň ještě stihla v závěru vyvinout enormní tlak, ale mužem posledního okamžiku byl Miroslav Hanuljak. V zápase padla obrovská porce trestných minut, atmosféra byla bouřlivá. Zápasu přihlíželo celkem 4850 diváků. Vítěznou trefu si připsal v 51. minutě Tomáš Divíšek.

Dodatečně jsou ještě za hrubost vyloučeni Petr Vampola (PLZ) a Lukáš Pulpán (CHO) - oba 4 minuty.

60:00

59:55
    Neuvěřitelný zákrok Miroslava Hanuljaka proti dorážce Jiřího Hanzlíka! Gólman domácích právě zachránil tříbodové vítězství outsiderovi!

59:36
    Další vyhození z hole Pavlase.

59:11
    Kraft vyhazuje, klec hostů je prázdná!

59:03
    Jan Rutta (CHO) podrazil soupeře, ale jen v úspěšné snaze o vyhození kotouče. Vyloučení za pád pod nohy teď nepřichází úplně po právu.

57:51
    Strakovi střela nesedla. Hosté ale drží pásmo.

57:35
    Hanuljak přerušuje hru s pukem v rukavici.

57:16
    Pavlas vyhodil kotouč přes všechny čáry.

56:54
    A situace končí celkem bez překvapení vyloučením. Jan Rutta (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

56:36
    Strakova formace teď dělá domácím velké potíže.

55:43
    Kratěna našel volný kotouč před bránou jako první a nechal vyniknout Hanuljaka, který svůj semafor proti jeho střele ještě efektně přikrášlil.

55:20
    Hosté jsou kompletní.

55:16
    Ofsajd domácích.

54:17
    Přesilovka Pirátů opět vůbec nevypadá jako přesilovka Pirátů.

53:17
    Tresty neberou konce. Ondřej Kratěna (PLZ) odstavil holí od kotouče Račuka a inkasuje dvouminutový trest za podražení.

52:16
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům stačilo se jen dostat do pásma, prohodit si pár přihrávek a dostat kotouč na TOMÁŠE SLOVÁKA, který nekompromisně propálil Hanuljaka a snížil na 3:4. Asistence: Vampola, Straka.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Divíšek, Kubinčák), 26. Palin (Kraft, Hřebejk), 49. Šagát (Hřebejk, Macháček), 51. Divíšek (Kubinčák, Hruška) - 15. Balej (Kovář, Jeřábek), 37. Balej (Slovák, Hanzlík), 53. Slovák (Vampola, Straka)

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Račuk, T. Káňa
    HC Škoda Plzeň: Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík, Sedláček - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev

Rozhodčí: Fraňo, Polák - Hlavatý, Tošenovjan