Vrchlabí – Jablonec n/N 6:5 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 3:7 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 4:3 (kon.)
Nový Jičín – Karviná (Baník) 6:4 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 12.09.2012, 18:00 • Bouchalky • Přípravné zápasy

Nástup do třetí třetiny patřil jednoznačně hostům, kteří hnedka snížili na rozdíl jedné branky. Plameny ve velkém tlaku opět srazila oslabení, ze kterého dostali vyrovnávací branku na – 3:3. Domácí trenér opět zvýšil hlas a Žďár zabral. Svoje dvě velké příležitosti nevyužil. Závěr utkání nezvládal domácí Kolda, který dostal levný trest za hrozně vypadající zákrok vraženi na hrazení. Ale byli to naopak Plameny, kteří ohrozili branku ve svém oslabení. Hosté byli krůček od vítězné branky. Nakonec jako správný kapitán ujel po pravé straně a krásnou ranou do růžky rozhodl o vítězství Žďáru nad Sázavou Jiří Plachý. V závěru Žihadla uzavřela domácí v jejich třetině i s přesilovou hrou 6 na 4. Ale Opršal a obrana udržela výsledek.

60:00

59:55
    Velká šance Žihadel. Opršal drží.

59:44
    6 na 4.

59:44
    Za faul vysokou holí jde na trestnou lavici domácí Martin Pleva. A drama pokračuje.

59:28
    Hosté jdou do šesti hráčů. Hrají bez brankáře.

59:28
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    A další zákrok Kousala, hosté už myslí na následující tlak.

58:11
    Žďár právě vstřelil branku!
    Jako správný kapitál prostřelil z úhlu Kousala JIŘÍ PLACHÝ. Asistence: Kunstmüller, Beneš.

57:06

56:21
    Hosté ve vážnější šanci od modré, kterou stečovali těsně před brankářem mimo.

55:06
    Vyloučen znovu Kolda za držení protihráče.

54:47
    Oba soupeři si brání přechod přes střední pásmo.

53:46

53:21
    Plameny se úspěšně brání.

52:41
    Ale Žďár i ve čtyřech zahrozil, Kousal chytá.

51:46
    Vyloučen domácí Kolda za vražení na hrazení. Hrubý faul pouze za 2 minuty. Rozhodčí ho posoudil jen jako zákrok - napadení.

51:14
    Žihadla vrací úder se svojí formací Zahradník - Křemek. Opršal v pohodě chytá.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 3. Kotlík (Man), 12. Březina (Kotlík), 21. Kunstmüller (Plachý, Kaňka), 59. Plachý (Kunstmüller, Beneš) - 20. Křenek (Bula, Zahradník Petr), 44. Bula (Zahradníček, Křemek), 47. Zitka (Křemek, Bula)

SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal (Linhart) - Staněk, Střecha, Pleva, Beneš, Smejkal, Šír, Sobotka, Kolda, Kunstmüller, Kaňka, Plachý, Ježek, Hron, Dítě, Man, Březina, Kotlík, Havelka, Vítek, Slavík
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Kousal (Boška) - Bulička, Sechovec, Kún, Novák, Prkma, Zítka, Peroutka, Bula, Zahradník, Křemek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostál, Sobotka, Prokš

Rozhodčí: Kopeček - Jirčík,Klouda