Třinec – Litvínov 2:5 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:4 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:1 (po s.n.)
Chomutov – Slavia 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 22.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

To je pro dnešek ode mne vše, přeji vám krásný zbytek pátečního večera a někdy příště na počtenou. (20:43:58)

Třetí třetina přinesla více než všeho ostatního nadílku trestných minut. Už se zdálo, že zůstane stav po druhé části, v závěru duelu se však do prázdné brány trefil Petr Kolouch. Olomouc tak odčinila včerejší domácí porážku a po výhře 4:1 srovnala stav čtvrtfinálové série na 1:1.

60:00

59:58
    Ještě v závěru utkání je vyloučen Lukáš Králík na dvě minuty za krosček, za nesportovní chování obdržel na druhé straně trest 5 minut plus do konce utkání Miroslav Třetina za nesportovní chování.

59:47
    Po vzájemné potyčce jsou vzájemně vyloučeni na dvě minuty za hrubost Vít Budínský a Jakub Bartoň.

59:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci přidávají v závěru duelu svou čtvrtou branku! Do prázdné klece Východočechů se přes celé kluziště trefil PETR KOLOUCH. Asistence: Libor Kašík.

59:08
    Kolouch zkoušel trefit prázdnou branku, jeho střelu však zblokovali obránci Královských lvů.

58:15
    Hradec zkouší hru bez brankáře a hraje 6 na 4!

57:46
    Hradecký přechod přes modrou zastavil Řípa, který kotouč opět vyhodil daleko od domácí branky.

57:17
    Kohouti vyhazují kotouč ze své třetiny až k Luňákovi.

56:58
    Od modré vystřelil nebezpečně Vágner, Kašík pouze vyrazil před sebe.

56:04
    Z ledu se po tvrdém střetu těžko sbírá Macháň. Za zákrok na něj dostal Zbyněk Hampl 2+2 minuty, a navíc osobní desetiminutový trest z vražení. Menší trest za něj odpyká Adam Rufer.

55:54
    Čížek napálil puk na modré, střela však šla těsně vedle Kašíkovy branky.

55:26
    Posledních pár desítek vteřin hráči obou celků bojovali o puk u mantinelu v hradeckém pásmu, sudí jejich snahu nakonec přerušili hvizdem.

54:49
    Zakázané uvolnění žluto-červených.

54:01
    Čtvrtá útočná formace Mory nyní zavřel Východočechy v jejich pásmu. K vyložené šanci se však nedostala, neboť hráči se s pukem zdržovali spíše podél mantinelu.

53:17
    Už se zdálo, že si Diviš převezme na modré kotouč k rychlému brejku, ale olomouckému útočníkovi se nepodařilo zpracování, a tak se k černé gumě dostávají hosté.

52:50
    Icing Královských lvů.

52:43
    Selingr zkoušel z levého kruhu překvapit Luňáka, jeho střela šla však mimo.

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 16. Bartoň (Kříž), 18. Selingr (Dopita), 25. Diviš (Řípa, Bartoň), 60. Kolouch (Kašík) - 24. Čáp (Brož, Říha)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Guth, Rittich