New Jersey – Florida 2:1 (kon.) | Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 1:2 (kon.)
Nashville – Columbus 5:2 (kon.) | Dallas – Colorado 5:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:3 (kon.)
NY Islanders – Florida 3:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 24.03.2013, 17:00 • Tipsport arena, Liberec. • Baráž o extraligu

Bílí Tygři nakonec zdolali Olomouc 2:1, vítěznou trefu vstřelil ve třetí třetině Bulíř. Hanáci se však rozhodně nemají za co stydět, pod Ještědem dnes předvedli slušný výkon. Na bodový zisk ale těsně nedosáhli, přeji příjemný zbytek večera. (19:23:54)

60:00

59:50
    Deset vteřin do konce. Hosté mají puk ve své moci, ale jsou daleko od Schwarze.

59:20
    Ministr praštil do puku na vhazování příliš důrazně. Kotouč vylétl až do středního pásma, Olomouc se nyní nemůže dostat zpět do třetiny.

59:16
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas. Čtyřiačtyřicet vteřin před koncem se bude vhazovat po Schwarzově levici, Kašík zůstává na střídačce. Hosté v šesti!

59:01
    Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby. Kašík zůstává v brance, Bartoň se pere s Výtiskem o puk u mantinelu.

57:49
    Kadela pálil nepřesně, jeho příklep mezi tři tyče nemířil. Hosté operují v pásmu, ale o kotouč se bojuje převážně v rozích hřiště, kde mají domácí navrch.

56:09
    Křížovu střelu od pravého mantinelu odrazil Schwarz svým betonem do rohu hřiště. Utkání začíná nabírat náboj, Olomouc ztrácí gól a bude muset otevřít hru.

53:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec přesilovku využívají a šest minut před koncem základní hrací doby jdou poprvé do vedení. Trefa MICHALA BULÍŘE hodně připomínala první olomoucký zásah, liberecký útočník zametl do sítě puk z pravého kruhu. Těžil ze střely Moravce, která se od zadního mantinelu odrazila na jeho hůl. Asistence: Jiří Moravec – 2:1.

53:00
    Liberec obléhá soupeřovu tvrz, zatím však neúspěšně. Čakajíkovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

52:18
    Kucsera odešel na trestnou lavici za sekání. Severočeši mají k dispozici přesilovou hru.

51:40
    Čutta vyhrál souboj u hrazení s Ministrem. Jenže domácím se nedaří založit útočnou akci, soupeř pečlivě brání.

49:02
    Zato hostující Diviš mohl slavit! Převzal přihrávku před brankovištěm a z pravé strany měl dostatek času na to, aby přesně zamířil. Ale neuspěl, ve vyložené šanci netrefil odkrytou horní polovinu Schwarzovy klece. Olomouc teď měla k druhé trefě hodně blízko.

48:48
    Filippi se blýskl individuálním průnikem. Prokličkoval přes modrou čáru a přes obránce se mu podařilo také vypálit. Ovšem mířil nepřesně, jeho střela rozezvučela pouze mantinel za svatyní Kašíka.

47:44
    Valenta nahodil podél mantinelu kotouč do pásma, ale nikdo ze spoluhráčů se za ním nehnal. Oba týmy střídají, ve hře teď dominují nepřesnosti.

45:34
    Ani Liberci se početní převaha příliš nepovedla, Švaňhal je zpět na ledě a hosté jsou kompletní.

45:19
    Bílí Tygři vybojovali alespoň vhazování před Kašíkem, který po Nedvědově náletu sebral puk do lapačky a přerušil hru.

44:36
    Pospíšil si příliš dlouho hrál s pukem. Kroužil v pásmu a rozmýšlel, komu pošle přihrávku. Jenže o kotouč nakonec přišel, odzbrojil ho Diviš.

43:33
    Na tribuny Tipsport areny si dnes našlo cestu 4 012 diváků. Ti byli nyní svědky nedovoleného zákroku hostujícího Švaňhala, jehož hůl vylétla do obličeje Výtiska. Olomoucký hráč obdržel menší trest.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 33. Duda (Šimek, Filippi), 54. Bulíř (Moravec) – 21. Řípa (Bartoň, Ondrušek)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Jánošík, Kolmann, Výtisk, Moravec, Šimek, Čutta, Štich – Bárta, Dušek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Kudrna, Filippi, T. Urban, Kica, Duda, Bulíř, Nedvěd "C".
    HC Olomouc: Kašík (Halász) – Kříž, Janáček, Ondrušek, Kadela, Staněk, Bartoň "C", Lhotský, Valenta – Vodný, Ministr, Selingr, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kolouch, Hampl, Herman, Kucsera, Rác, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hribik, Hodek – Bádal, Ondráček.

Diváci: 4 012