Česko – Lotyšsko 4:3 (kon.) | Švédsko – Slovensko 6:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HC Slavia Praha
Středa 03.04.2013, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Generali play off Tipsport extraligy

Loučím se s vámi z Plzně a těším se na počtenou při finálových onlajnech z plzeňské ČEZ Arény. (20:07:55)

Plzeň ve třetí třetině šla potřetí v zápase do vedení a tentokrát už jej dokázala udržet. St.Pierrův zásah navíc v závěru podpořil gólem do prázdné branky Martin Straka, který zvýšil na 4:2 a de fakto rozhodl o postupu Plzně. Kapitán indiánů si připsal tři body za gól a dvě finální nahrávky a je po právu vyhlášen nejlepším hráčem na straně Škodovky, na druhé straně se jím stal Petr Kadlec.

Je tu konec zápasu! Domácí slaví historický úspěch, Škodovka je vůbec poprvé v extraligové historii ve finále!

60:00

59:46
    Puk ve středním pásmu.

59:26
    Celý stadion ve stoje skanduje a vzývá závěrečný hvizd.

59:11
    Kašpařík posílá puk opět za branku Slavie.

58:56
    Hosté si berou oddechový čas. Na vyrovnání jim zbývá 64 sekund.

58:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    ČEZ Aréna slaví! MARTIN STRAKA vybojoval ve středním pásmu puk a posílá jej do prázdné branky!

58:45
    Hosté hrají bez gólmana, ale domácí vyhazují.

58:29
    Hosté si sice nevzali time-out, přesto teď pořádně protahují své střídání.

58:20
    Kovář jen házel puk za branku a dostal při tom tvrdý hit, podle plzeňských diváků na hlavu, ale rozhodčí už v závěru třetiny za podobné zákroky málokdy vylučují.

57:49
    St.Pierre si nedělal hlavu a jen nahodil puk za branku hostí.

57:05
    Kovář se vymotal mezi třemi hráči a vybídl Holwega k jeho prvnímu gólu v play-off, ale jeho střelu k tyči bravurně vytěsnil Furch!

56:28
    Kašpařík dostal puk aspoň do rohu, nahrávku ale zablokovali obránci hostí, kteří připravují další útok na Mazance.

56:05
    Hosté zbrkle rozehrávali a jejich pokus končí icingem.

55:53
    Domácí teď ubránili i nápor po přesilové hře, ze středního pásma nahazují na Furcha a střídají.

55:17
    Kuboš nastřelil Hollwega a je tu konec přesilové hry.

54:37
    Domácí vyhazují a střídají, hosté je ale rychle tlačí zpět před Mazancovu branku.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Kovář, Kratěna), 30. Kovář (Dvořák, Straka), 47. St.Pierre (Vlasák, Straka), 59. Straka – 20. Kadlec (Růžička), 32. Růžička (Hertl)

HC Škoda Plzeň: Mazanec – St.Pierre, Hanzlík, Poživil, Slovák, Růžička, Mozík, Boháč – Schleiss, Vampola, Sýkora, KKratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Dvořák, Petruška, Pletka
    HC Slavia Praha: Furch – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Šenkeřík, Kolařík – Skokan, Vrdlovec, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl, Tomica

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Bláha, Kostka