Třinec – Zlín 3:0 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Chomutov 3:0 (kon.)
Kladno – Vítkovice 6:5 (1:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 20.09.2013, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Pro dnešek je to vše, příště opět na počtenou. (20:31:38)

Je tu konec, HC Sparta Praha poráží HC Škoda Plzeň 3:1. Hosté vedli po první třetině 1:0, trefil se Pletka. Domácí ale třemi góly otočili, trefili se Ton, Kumstát a na závěr Buchtele.

V Praze se hrál velmi pěkný hokej. Sparta byla po celou dobu utkání aktivnější v útoku. Jednou z příčin byla i taktika Plzně, která vycházela především z obranné činnosti. Nakonec ale slaví o něco lepší tým.

Hlavní událostí zápasu je bezpochyb 255. gól Petra Tona v dresu Sparty. Domácí útočník se tak stal nejlepším střelcem v historii pražské Sparty.

Nejlepší hráči utkání: Václav Pletka (PLZ), Petr Ton (SPA).

60:00

59:58
    Buly před Pöpperlem.

59:48
    Pacovský z ideální pozice míjí prázdnou bránu!

59:30
    Puk za brankou hostů...

58:55
    Rolinek obětavě blokuje ránu Slováka od modré.

58:49
    Hosté odvolávají gólmana!

58:49
    Další z mnoha potyček před sparťanskou brankou. Tentokrát se vylučovat nebude, následují buly před Pöpperlem.

58:27
    Hosté se těžko prořezávají středním pásmem, obrana Sparty dnes funguje.

57:55
    Pöpperle musel opět zasahovat, dnes si ale domácí gólman vede dobře – to platí i teď.

57:40
    Oddechový čas pro hosty.

57:34
    Gřegořek obětavě blokuje nebezpečné zakončení Straky a zastavuje tak šanci Plzně.

57:10
    Oba týmy hrají ve čtyřech, puk mají hosté.

56:52
    Následuje ho ale i sparťanský obránce Kubát, jenž dostává dvě minuty za úder loktem.

56:33
    Jeřábek vyloučen za držení.

56:30
    Sýkora se ocitl sám před Pöpperlem, jeho střela zápěstím ale končí na rameni domácího gólmana!

56:19
    Stejně tak i Tomáš Rachůnek.

55:47
    A nyní vyhazuje i Pilař.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 22. Ton (TS), 37. Kumstát (Klimek), 52. Buchtele (Ton) – 12. Pletka (Duda, Straka)

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Krejčí, Gřegořek – Rolínek, Hlinka, Pacovský – Klimek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Ton – Rachůnek I., Simon, Rachůnek T.
    HC Škoda Plzeň: Mensator (Od 37. min. Machovský) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, Frolo, Mozík, Marcel – Vlasák, Straka, Duda – Pletka, Lev, Kratěna – Sýkora, Sýkora T., Novotný – Petruška, Pitule, Dvořák – Schleiss.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Barvíř

Diváci: 6 311