Vítkovice – Liberec 8:4 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:4 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:2 (kon.)
Berani Zlín
2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 10.01.2014, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Poslední třetina byla bezbranková a zápas tak dopadl vítězně pro hosty z Plzně. Po celou dobu vyrovnané utkání dopadlo lépe pro Škodovku, která se nenechala zastrašit zlínským vyrovnáním a dvěma rychlými trefami si zajistila důležité tři body do tabulky. Berani tak po třech výhrách v řadě na soupeřově kluzišti doma prohrávají. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera, napočtenou. (19:53:53)

60:00

59:29
    Zdeněk Okál (ZLN) 5 min + trest do konce utkání za napadení.

59:29
    Radek Duda (PLZ) 2 hrubost + 2 minuty za nedovolené bránění.

59:29
    Fanoušci vyprovázejí plzeňského útočníka na trestnou lavici bouřlivým pískotem.

59:29
    Duda zbytečně srazil k ledu Zdeňka Okála, který si to vzápětí nenechal líbít a zaútočil na plzeňského útočníka.

58:10
    Plzeň se stále dobře brání, Zlínu moc času na srovnání nezbývá.

57:46
    To byla akce! Duda našel Vlasáka, který zadovkou vybídl ke střele Martina Straku. Plzeňský kapitán ve stoprocentní šanci netrefil odkrytou klec.

57:19
    Veselý to zkoušel přes hromadu těl, jeho pokus ale branku netrefil.

56:45
    Svižná střela obránce Zámorského končí v pohotové lapačce Machovského.

55:24
    Leška dlouhou držel puk na hokejce, až po dobré minutě se podařilo obránci Plzně mu jej odpálit z hokejky.

54:37
    Škodovka dobře střeží své vlastní pásmo a domácí se moc do šancí nedostávají.

54:01
    Filip Čech si kličkou obešel bránícího obránce Plzně a povedlo se mu ještě prudkou střelou zaměstnat Machovského.

53:39
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka a poté vhazování v blízkosti Machovského.

53:20
    Zlín tohle oslabení přečkal bez inkasované branky a Okál může zpátky do hry.

52:26
    Duda hledal u pravé tyče volného Pletku. Přihrávku odvrátil bránící Marušák.

51:41
    Kašík se stačil přesunout proti tvrdé Strakově střele, která směřovala nízko na ledem.

51:20
    Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění. Plzenští mají šanci rozhodnout utkání a navýšit vedení o tři góly.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 35. Čajánek (Valenta, Zámorský), 37. Holík (Čajánek) – 19. Kratěna (Lev), 27. Lev (Kratěna, Kašpařík), 38. Pletka (Vlasák, Jeřábek), 39. Lev (Straka)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Ondráček.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, Boháč, Mozík, Slavík – Lev, Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Holec, T.Sýkora, Dvořák – J.Sýkora.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Jindra, Skopal