Třinec – Kladno 6:0 (kon.) | Plzeň – Slavia 4:1 (kon.) | Zlín – Chomutov 6:3 (kon.)
Litvínov – K. Vary 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Liberec – Pardubice 4:1 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 7:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
HC Slavia Praha
Úterý 25.02.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek večera. (19:47:59)

Je tu konec třetí třetiny i celého zápasu, z vítězství se zaslouženě radují domácí hokejisté. Ti po dvou třetinách vedli sice jen 1:0, nakonec ale svůj náskok po gólech Sýkory, Lva a Dudy navýšili až na rozdíl čtyř branek. O čisté konto přišli indiáni až minutu a půl před koncem, když nepohlídali dorážejícího Jana Stránského, který připravil Machovského o sedmou extraligovou nulu.

60:00

59:42
    Hosté po buly vyhazují.

59:30
    Bude se ještě vylučovat, přestože o výsledku zápasu už téměř nikdo nepochybuje. David Štich (SLA) odchází na trestnou lavici.

59:13
    Indiáni ještě zkouší přidat pátý gól.

58:26
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo skórovat a připravit tak Machovského o sedmou nulu v sezóně. Poletín zatáhl puk po straně do pásma a nacpal se před Machovského, který puk vyrazil, ale zůstal dezorientován mimo branku. Ke kotouči se snadno dostal JAN STRÁNSKÝ a upravil na 1:4 z pohledu svého týmu.
    Asistence: Michal Poletín.

57:52
    Domácím už stačí jen vyhazovat puky a šetřit čas, což také předvádí.

57:26
    Puk z obranné třetiny Plzně míří přímo na Furcha, který jen vyráží do strany.

56:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Modrobílí trestají vyhození Pražanů a hned po buly se prosazují! RADEK DUDA se ihned po vhazování dostal k puku, prosmýkl se mezi dvěma obránci a střelou k bližší tyči překonal Furcha počtvrté! Asistence: Tomáš Vlasák.

56:45
    Indiáni vyhazují z obranného pásma a hosté vzápětí zahráli icing.

56:04
    Jelínek nahodil puk za branku a dobrým napadáním jej vybojoval zpět, předal jej Bednářovi, ten ale bekhendem Machovského nepřekonal.

55:28
    Machovský teď podržel svůj tým, když se dobře přesunul proti Stránskému a chytil kotouč do rukavice.

55:06
    Kyle Wharton zblokoval tvrdou střelu a mohl vyrazit do protiútoku, jenže puk odrazil příliš daleko před sebe a nestihl jej dojet.

54:17
    Hosté teď dostali domácí pod tlak, s pukem ale hráli jen za brankou, odkud se góly střílejí blbě. Puk nakonec domácí vyhazují do středního pásma, kde se nakonec také bude vhazovat.

53:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:53
    Puk sice míří z pásma až k Machovskému, zůstanou u něj ale domácí.

52:36
    Jeřábek nahodil do útočného pásma, kde se o puk pere Straka.

52:08
    Duda chtěl odrazem o mantinel nahrát svému spoluhráči, puk se ale odrazil k Davidu Štichovi, který na nic nečekal a střílel. Machovský stál ale přímo proti střelci a nikdo mu neclonil, takže ani s prudkou ranou neměl větší problémy.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 6. Jeřábek (Pletka), 44. Sýkora J. (Straka), 49. Lev (Indrák), 57. Duda (Vlasák) – 59. Stránský (Poletín)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – J. Sýkora, Straka "C", Kratěna "A", Pletka, Vlasák "A", Duda, Lev, Kašpařík, Indrák, Pitule, T. Sýkora, Holec.
    HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kadlec "C", Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Tomica "A", Jelínek, Bednář "A", Sklenář, Růžička, Skokan, Doležal, Langhammer, Krenželok, Poletín, Žejdl, Stránský.

Rozhodčí: Minář, Polák – Gabauer, Lederer