Slavia – Sparta 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 10:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:2 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:3 (kon.)
K. Vary – Pardubice 1:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Berani Zlín
Neděle 02.03.2014, 15:00 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Děkuji vám za sledování našeho online přenosu, přeji krásný zbytek víkendu třeba při sledování zbylých zápasů Tipsport extraligy v rámci 50. kola. (17:23:30)

Dramatické utkání viděla ČEZ Aréna. V čtvrté repríze loňského finále vyhráli hosté ze Zlína, kteří tak letošní bilanci s mistrovskou Plzní srovnali na 2:2. Branky padaly jen ve druhé části.
    Indiány poslal do vedení ve 25. minutě Mozík, který ve spolupráci s Dvořákem využil propadu Zlína ve středním pásmu a v situaci 2 na nikoho překonal Horčičku.
    Hosté ale dokázali vývoj duelu otočit. V 31. minutě z dálky vyrovnal Čajánek a v 39. minutě Balaštík naopak zblízka donutil Machovského dnes podruhé vytáhnout puk z vlastní sítě.

60:00

59:34
    Indiáni v pásmu.

59:06
    Machovský opouští branku.

58:46
    Ale v útočném pásmu jsou hosté. Indiánům rychle ubývá čas.

57:52
    Až teď se to povede. Puk končí pod Horčičkovou lapačkou.

57:39
    Indiáni zatím marně hledají cestu do pásma.

56:29
    Zakázané uvolnění hostů.

55:18
    Straka zkoušel technicky projít střední pásmo, ale nepodařilo se mu. Okamžitě přichází střela z červené čáry zpátky na Machovského.

54:23
    Větší prostor na ledě ale ani z jedné straně nepřinesl lepší kombinace. Teď už je Pletka s Tesaříkem zpátky na ledě.

52:23
    Uvidíme další vyloučení. Pletka s Tesaříkem si vyměnili krosčeky a pak se do sebe ještě slovně pustili. Rozhodčí už o vzruch nestojí a rychle oba hokejisty od sebe oddělují a odesílají je na trestné lavice s dvouminutovými tresty.

51:06
    Opět jedna z klidnějších pasáží zápasu.

49:11
    Domácí v plném počtu. Opět.

48:39
    Indiáni hrají oslabení znovu spolehlivě. Je vidět, že Zlín mají nastudovaný.

47:11
    Tohle je další sporné rozhodnutí sudích. Vylučují Matěje Machovského (PLZ), který se podle nich provinil podražením. Při opakovaném záběru je vidět, že k podražení soupeře došlo tak, že zlínský Kubiš zakopl o Machovského beton, který byl ještě v brankovišti. Jak říkám, sporné rozhodnutí.

47:11
    Zlínští se hnali ve dvou proti jednomu a akce končí nezdarem a vyloučením Plzně.

46:56
    Pro postavení útočícího hráče v brankovišti musí domácí opustit útočné pásmo.

46:03
    Tak to mělo být za dvě minuty. Jeden z beků Zlína, pravděpodobně to byl Řezníček, z hloubky vlastního pásma vyhazoval puk a trefil kostku nad ledem. Hra je jen přerušena a pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 25. Mozík (Dvořák, Sýkora T.) – 31. Čájánek (Veselý, Zámorský), 39. Balaštík (Leška)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – Sýkora J., Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Pitule, Sýkora T., Dvořák.
    Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Urbanec, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík. Matějíček – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Honejsek – Čech, Holík, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Lederer